| Cristinellu4 a întrebat:

Sunt mai multe feluri de ulei de ricin...de exemplu,poti sa te dai pe par, unghii sau gene...cul ulei de ricin de uz intern?

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Eu stiu doar de unul, cel care il cumpar din farmacie. E 4 lei o sticluta mica. Eu asa il folosesc.

| Cristinellu4 explică (pentru Ririru):

Dar e pentru uz intern sau extern?

| BRoxana a răspuns:

Uleiul de ricin e unul singur,nu exista doua tipuri,doar ca il poti folosi pentru uz intern sau uz extern,de obicei pe sticlutele pe care le cumperi de la farmacie scrie uz intern pentru ca pentru asta e distribuit in farmacii, tu il poti folosii pentru uz extern, nu stiu daca scrie pe ceva sticluta si pentru uz extern eu n-am mai intalnit, ideea e ca e fix acelasi ulei, si il folosesti tu pentru uz extern sau uz intern.si poti sa te dai pe unghii par gene cu el.

| ninaelenadobrev a răspuns:

Cred ca da dar ar fi mai bine sa iei universal sau ulei pur insa si eu am pentru uz intern e la fel doar ca e mai mica sticla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este acelasi ulei, are acelasi continut.
Depinde de firma care il distribuie in farmacii.
Il poti folosi atat intern, cat si extern.

| Aaxell a răspuns:

Uleiul de ricin de uz intern\extern este acelasi in fiecare sticla.Il poti folosi pe cel de uz intern pe par, unghii, etc si ai sa vezi ca vei obtine aceleasi rezultate. Numai bine.

| Ubitzik a răspuns:

E un singur fel de ricin... Poti sa il cumperi din farmacii happy Nu e scump