| Luckynoox4 a întrebat:

Sunt o fată de 15 ani și vreau sa îmi tai părul scurt (nu un bob, scurt ca un bărbat practic), știe cineva un loc din Brașov în care aș putea să ma tund fără sa încerce sa ma convinga sa îmi las părul sa crească iar?(momentan am un fel de codiță de samurai )

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu vreau sa te conving sa te tunzi in vreun fel ci doar sa iei in calcul daca acest tip de tunsoare pe care vrei sa il faci este in ton cu fizionomia ta, cu alte cuvinte tunsoare se face in functie de formele fetei persoanei respective, daca ti-ar sta bine sau nu asta este singura intrebare.

| Violleta2022 a răspuns:

La orice frizerie de barbati te poti tunde scurt, fara sa te intrebe nimic frizerul.

| Yuoia a răspuns:

La o frizerie. Frizeria e pentru barbati. Tund fara greturi.
Ce vei face pe viitor, e decizia ta.

| Sophieka a răspuns:

Daca tu simti ca te reprezinta acest tip de tunsoare si ai fizionomia potrivita pentru acest stil, atunci cauta eventual un stilist fiindca acela e mai non-conformist.

| Azakel a răspuns:

In locul tau mi-as cumpara o masina de tuns parul (pentru barbati) si m-as rade singura in cap. Poti seta lungimea pe care o vrei si nu ai cum sa dai gres. Costa in jur de 100 de lei. Si poti sa o folosesti de cate ori vrei dupa?
Decat sa mergi mereu la salon, iti creste parul repede oricum si vei avea nevoie de retușuri.