| anonim_4396 a întrebat:

Sunt plinuta sau grasa daca am54 kg si 1.61 inaltime?(nu sunt genul ala care e obsedata sa slbeasca, nici de cum ) si nici nu tin dieta ceva, sport fac putin, dar nu deloc.cateva pareri si sfaturi. dau fundita!

Răspuns Câştigător
| MissBondărel a răspuns:

Salut Candy.
Am 1, 53 înălțime și 52 de kg. Nu ar trebui să te alarmezi, sau cel puțin nu ai de ce să o faci.
Este numai bine. Nu știu exact cum arăți sau mai multe detalii despre tine, dar o dată ce ai scris aici demonstrează că tu nu ești în totalitate mulțumită de tine. Stai liniștită, nici eu nu sunt și nu cred ca este om căruia să îi placă absolut tot la el.
Dacă totuși vrei să îți mai modelezi corpul ai putea să încerci să îți schimbi modul de viață. Dar probabil te-ai speriat acum când ai auzit de modul de viață. Stai liniștită, nu îți voi da aici o listă întreagă cu tot felul de chestii inutile uneori sau care nu se potrivesc fiecărui organism.
Ceaiul de soc. Indiferent de ce fel de organism ai te va ajuta. Eu beam 3 căni de ceai pe stomacul gol dimineața când mă trezeam, ca mai apoi să pedalez la bicicletă sau să fac atâtea abdomene cât eram în stare să fac în acea dimineață. Cu această mică dietă ca să o numesc așa am slăbit în jur de 5 kg în vreo 3 luni de zile. Chiar dacă nu vei reuși să dai un număr mare de kilograme jos, trebuie să ști că socul ajută și la detoxifierea corpului.
Cum toată lumea spune: evită să mănânci după ora 6/7 depinde cum dorești tu.
Deasemenea mese mai dese dar în cantități mici plus o cantitate de apă mai mare.
Sper că ți-am fost de ajutor. Ceao.

14 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Pai pentru inaltimea ta ar trebui sa ai 51 de kg nu esti etrem de plinuta eu as lasa lucrurile asa mai degraba asa decat slabanoaga

| 0000anonim0000 a răspuns:

Nu esti nici plinuta nici grasa pentru. 54 de kg. Desi sunt baiat, am 1.80m inaltime si am 57 de kg. Sunt slab, mi se vad oasele. laughing. Si nu cred sincer ca esti grasa sau plinuta cu 19 cm mai putin. Stai linistita, eu zic ca e normal. Esti un om normal, nu conteaza prea mult chestiile astea, dar... eu zic sa te linistesti, mi se pare foarte ok avand in vedere inaltimea ta. Funda?happy

| Lightose a răspuns:

Nu esti grasa! Daca vrei sa arati bine mananca cat mai multe legume, fructe, lactate si fa sport macar 5 ore pe saptamana!
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!

| queerkulture a răspuns:

Depinde de conformatie, desi ca sa fiu sincera suna ca si cum ai fi grasuta. Dar n-ai zis nici ce varsta ai, ca e posibil sa fie "baby fat" daca ai ~14 ani.
E bine daca faci sport, poti sa mai renunti la dulciuri, lactate grase sau paine dar sincer daca tie iti place cum arati si te simti bine in pielea ta, atunci esti perfecta.

| Isabellpink a răspuns:

Eu zic ca esti ok happy.Si eu am exact la fel.Nu mi se pare ca trebuie sa faci ceva sa te schimbi cred ca ai forme si asta atrage priviri :p.

| Emmanuela a răspuns:

Esti normala!
Poti sa faci sport doar ca sa te mentii in formawinking

| PapushaDeCristaL a răspuns:

Ai uitat sa spui vrasta.

| deyudeea_3652 a răspuns:

Normal trebuie sa ai 61 de kilograme.asa ca stai linistita ca nu trebuie sa slabesti.esti foarte bine asa ~~!

| andreea_2617 a răspuns:

Pai ai putea sa nu mananci dulciuri sa nu mananci seara dupa ora 7 sucuri la fas-food, pita, chipsuri dar din cand in cand si poti merge cu bicicleta, role ce ai si cred ca te am ajutat si eu sunt la fel si asta incerc mult succes

| claudia_5508 a răspuns:

Nu esti plinuta... daca faci putin sport e ok, macar te mentii la kg actuale! Nu ai de ce sa iti faci grij, toti trebuie sa ne acceptam asa cum suntem. Oricum tu nu ai cum sa fii plinuta!:*

| Ally_1242 a răspuns:

Pai in primul rand nu esti grasa.in al doilea rand depinde ce varsta ai daca tii neaparat sa slabesti, pentru ca nu e bine pentru. corpul tau sa tii diete de la o varsta frageda...dar spre exemplu daca ai doar "burtica" si esti adolescenta de 14-15 ani o sa-ti fie greu s-o "dai jos" pentru ca corpul tau nu reactioneaza prea bine schimbarilor de genul acesta.eu zic sa nu te agiti,doar sa ai un stil de viata mai sanatos(legume-fructe-fara prajeli-fara fastfood), iar daca nu iti permiti asta, poti incerca sa faci un pic de sport... sportul este gratuit pentru toti:*
Sper ca te-am ajutat:X.papa

| alina12em a răspuns:

In mod normal scazand numarul cm de la inaltime cu cel al kg, ar trebui sa-ti dea 10. deci la cate kg ai tu ar mai trebui sa cresti 3 cm inaltime. Si eu sunt cam in aceeasi situatie 53 kg cu 1.61 sau 1.62 pe acolo, asa ca nu-i mare bai. Nu stiu pe ce clasa esti sau daca ai terminat liceul, dar cam pe a 12-a o sa vezi ce si cum, in sensul ca o sa te mai inalti, si poate pui mai putin pe tine.

| Caaaandy a răspuns:

Multumesc tuturora pentru sfaturi, pareri si incurajari.O sa incerc sa tin cont de ele si sunt sigura ca voi avea rezultatele dorite...

| adina_1491 a răspuns:

Pai incearca sa mananci mai putin si sa alergi in fiecare seara cate jumatate de ora dupa 1 ora treptat nu dintr-o data.