| TotAiaMica a întrebat:

Am o prietena care este putin mai plinuta, iar ea se crede foarte grasa (dar nici nu face nimic) eu am incercat sa ii explic sa faca exercitii si sa tina o dieta dar fara niciun rezultat. Voi ce ma fatuiti sa fac sad?

Răspuns Câştigător
| picolini a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa vb foarte deschis cu ea sa fi sincera. si sa ii dai cateva motive pentru care ar trebui sa slabeasca. daca are motivatie o sa se gandeasca putin la ce ati vorbim si poate asa o sa faca ceva... important e sa-si dea ea singura seama daca vrea sa faca ceva sau nu. sper sa iti foloseasca sfatul meu

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Se vede ca esti o prietena buna.Mai bine ii dai un motiv sa slabeasca (eu pana nu l-am gasit nu am putut slabi).

| monyk a răspuns:

Buna, daca e putin plinuta nu e asa grav si poate scapa destul de repede de cateva kg in plus prin cateva exercitii fizice si o dieta adecvata.
In primul rand e important sa nu ai kg in plus nu pentru.aspect ci pentru.sanatate.Oricum fiecare face cum crede ca e mai bine, daca poate slabi de ce sa nu o faca? Mai ales ca ea se crede foarte grasa, dar nu cred ca e cazul sa exagereze.

| Yana a răspuns:

Gaseste motive pentru a o ambitiona ca trebuie sa slabeasca. Cauta-i punctele care o atrag: haine mult mai dragute, baieti, etc. Incearca sa vorbesti cu ea. Daca nu reusesti, fa un document in word cu o serie de motive si organizezi astfel: 1) MOTIV apoi pui o imagine sugestiva. Exemplu: vrei sa pui ca si motiv Capeti incredere in tine, atunci poti sa pui o imagine asemanatoare unui lant. ferigihappy si ii trimiti documentul...
E doar o sugestiebig grin.

Succes!

Yana!>...

| myha a răspuns:

Eu sunt aialaughing ma parasti a?:devil)

| DraIneR a răspuns:

Este treaba ei.
Nu te amesteca in viata ei.

| vykkusor a răspuns:

Daca omul nu-si doreste niciodata nu va obtine nimic... tu ai grija de organismul tau...bafta

| xxx_5362 a răspuns:

Spune-i ca daca vrea sa schimbe ceva, nu trebuie sa stea cu miinile in sin.propune-i sa incerce sa foloseasca cit mai mult lichid, sa se miste cit mai mult, vreau sa spun ca exercitiile foarte mult ajuta si nu in ultimul rind sa foloseasca ceaiul de urzici, cite un litru pe zi.sa stiti ca ajuta! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-o sa citeasca aici: http://www.totulpentrufemei.ro/......_saptamani chiar nu e greu de respectat si da rezultate