| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un baiat,dupa ce ma spal pe cap imi sta parul umflat, lipsit de stralucire si am matreata,dupa o zi mi se dezumfla parul si devine cum imi place mie dar nu pot sa stau fara sa ma spal iar matreata tot ramane,ce pot sa fac sa nu mi se mai umfle parul, sa am stalucire a parului imediat dupa ce ma spal si sa nu mai am matreata, as prefera ceva natural sa imi recomandati

3 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Cel mai bine e sa te speli pe cap seara, pana a doua zi ar trebui sa se mai aseze putin. Foloseste ceara de par, il face sa arate exact ca a doua zi dupa baie, si eu am aceeasi problema.hee heeDespre matreata, incearca mai multe sampoane, nu se comporta la fel la toti, si cand ai gasit unul care iti place, pastreaza-l. Eu cand le schimb des incepe sa mi se faca matreata. Pantene pentru mine e foarte bun, Clear si Dove la fel, si Head&Shoulders e destul de bun.

auran
| auran a răspuns:

Incearca sa-ti clatesti parul cu infuzie de urzica ( de la plafar ).

| bogdyi a răspuns:

Fa rost de o mana de frunze si crengi de nuc,, lasale in apa fiarta cateva min
si dupa aia dupa ce poti suporta apa in cap spalate cu aia,
repeta asta de cateva ori