| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un baiat,dupa ce ma spal pe cap imi sta parul umflat, lipsit de stralucire si am matreata,dupa o zi mi se dezumfla parul si devine cum imi place mie dar nu pot sa stau fara sa ma spal iar matreata tot ramane, ce pot sa fac sa nu mi se mai umfle parul, sa am stalucire a parului imediat dupa ce ma spal si sa nu mai am matreata, as prefera ceva natural sa imi recomandati

5 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Treaba asta o patesc si eu.

| DaftPunk a răspuns:

Nu e neaparat de la sampon, dar eu patesc de la orice sampon. Poti incerca un sampon de urzica ( e un produs ieftin, dar bun, nu era de la o marca cunoscuta, E o sticla transparenta si lunguiata.)

Inca un sfat: Te speli de 2 ori pe cap.Ai sa vezi ca a 2-a oara face mai mult clabuc.

Faza cu matreata trebuie sa te clatesti foarte, foarte bine.
Cand ti cu dusul spre par, baga degetele in par ca un pieptene.

Norocwinking

| mixxjim a răspuns:

Schimba samponul, daca faci matreata imediat dupa ce te speli e de la sampon. am inteles ca gama Clear Men sunt bune si eficiente anti-matreata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bun samponul. Chiar daca pe el scrie anti matreata, fiecare par e diferit, iti spun din propria-mi experienta. Probabil samponul tau nu-i prieste parului. Trebuie sa incerci altul. Poti explica parerea ta unui naturist(sunt destule magazine de produse naturiste), iti va recomanda ceva.
Dar eu continu-i sa cred ca e de vina samponul.

| Shobo05 a răspuns:

Deci capul tau secreta un mucus care ramane pe par, iar cand tu te speli acel mucus cade de acea iti sta parul umflat. Iar matreata iti apare deoarece nu folosesti la aceeasi spalare pe cap acelasi sampon, de preaferat ar fi un sampon cu aroma de urzici, iar daca folosesti acelasi sampon un timp indelungat o sa iti dispara matreata