| larisa_8487 a întrebat:

Sunteti de acord cu ideea: "te poti imbraca cool si cu haine ieftine"? voi de unde va cumparati haine? si cat cheltuiti pe ele?(cel mai mult, cel mai putin)

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Da, sunt de acord. Eu imi iau de unde gasesc ceva care sa imi placa: am si haine "de firma", am si de la second-hand, am si de la targurile de hand-made. Cel mai putin am dat saptamana trecuta pe o pereche de raiati rosii de la un second-hand care avea lichidare de stoc: 3 lei. Cel mai mult, o ie lucrata manual, 300 lei. Mai mult nu am dat niciodata; pana la urma, sunt doar haine...

13 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Bineinteles ca poti fi cool si cu haine ieftine. Acum, trebuie sa te preocupe calitatea hainelor in primul rand, pentru ca se vede urat o bluza urat lucrata, dintr-un material scamositor sau care intra la apa din prima. Cauta haine in perioada reducerilor de la diferite branduri. Eu una imi cumpar rochite multe, bluzite, sunt mai casual dar imi place sa fiu feminina, am si haine scumpe dar si "deal-uri" bune. De obicei imi mai iau haine din tarile pe unde mai am ocazia sa merg, pentru ca sunt cu mult mai ieftine decat cele de la noi.

| Vyio a răspuns:

Sigur ca da. Eu am gasit haine foarte frumoase si la preturi foarte mici. Nu ma duc in second-handuri, insa cutreier aproape toate magazinele pe care le gasesc in cale, pentru oferte si diversitate. Spre exemplu, am gasit niste tricouri simple, fooooooarte dragute in Real, la pretul de 16 lei.
Nu-mi place sa dau o avere pe un logo al vreunei firme, asa ca imi caut haine dragute la preturi mai mici. E drept ca am dat si mai multi bani pe o haina, de exemplu o pereche de blugi la 250 de lei. Dar nu a meritat si mi s-a luat de haine prea scumpe.

| dulshe a răspuns:

Sunt de acord. Eu nu ma uit de unde imi cumpar hainele sau cat costa, eu ma uit la ceva ce imi place cu adevarat, nu neaparat sa fie la moda, ma imbrac cu ce imi place mie.

| iuliana21 a răspuns:

Ma imbrac cu ce imi sta bine...

| iulia_5454 a răspuns:

Da sunt de acord.de cand cu criza asta care a afectat pe toate lumea implicit si pe mine am inceput sa frecventez mini prix-urile cel putin o data pe saptamana si mall-urile din ce in ce mai rar. cel mai putin am dat pe o rochita 6 lei iar cel mai mult pe o pereche de blugi 200 lei

| miha1984ingerash a răspuns:

Sunt de accord. te imbraci cum vrei si de unde vrei(mai bine spus de unde iti permiti), important este sa te simti bine si comoda

| Stixie a răspuns:

Da.Eu nu mă îmbrac nici cool nici la modă. Mă îmbrac cum îmi place.
Am gusturi foarte ciudate şi în magazinele"bune"nu găsesc ce e pe placul meu. Să dai o grămadtă de bani pe o pereche de jeansi sau ceva de genu' e cea mai mare prostieoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe dintre hainele de "firma" sunt fake-uri...(stiu sigur de asta...ma ocupam in tara de asa ceva)happy.Sunt de acord cu treaba asta...nu tot ce e firma e cool. Dar, multe persoane fac greseala "daca e de firma imi sta bine"unii doar de asta cumpara asemenea haine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai putin dar sunt nebuna dupa haine daca vad ceva frumos dupa care morr... dau. aproape cat face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt de acord numai ca mai dau si mai mult cand imi place ceva foarte mult si imi sta si bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric.Hainele indiferent ca sunt simple cool cu paiete fara cu broderii etc atat timp cat stii cum si cand sa le porti pot fi super cool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://hainute-trendy.blogspot.com
hainute SH si noi., accesorii, bijuterii la preturi mici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord tongueeu ma imbrac si la moda si ieftin. tongue de ex anul acesta se poarta jeansii conici tongue stransi in partea de jos. si din magazin costa minim 100 lei :-J. asa ca imi cumpar de la magazinele din oras cu preturi mai mici (20-30 lei) chiar si de la sh si ii stramtez la croitor tongue foarte ieftin. Imi modific aproape toate hainele. nu numai jeansi. si camasile mi le fac la croitor cambrate. si sacourile mai adaug cate ceva daca raman mici. tongue si sunt si foarte frumoase. Spor la cumparaturi :*