| Geanin a întrebat:

Voi cam cat cheltuiti pentu inceput de an scola ( haine, rechizite, ghiozdan etc. )? Si cam ce cumparati?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Am fost la Cora si am dat 450 de lei si nici nu mi-am luat ce imi trrebuie.Pai mi-am luat,markere,stilou, pic, creioane, tempera, 10 caiete de mate, 10 de romana,caiet de muzica biologie caiete cu foaie velina,carnetele de notite,creioane colorate,alte creioane,creioane mecanice,trusa de geometrie,blocuri de desen(unul mare unul mic)si un caiet de desen,carioci,penar,markere colorate, abtipilduri pentru caiete blushing, cartoane colorate, si mi-am mai luat dar nu mai stiu ce thinking si mai imi trebuie dosare, pensule si geanta pentru scoala(vreau sa imi iau geanta geantasmug)si cam atat.

| c0ton a răspuns:

Cam vreo 400 lei dar le port tot anul ca stiu ce sa alegwinking

| Mădălllinna a răspuns:

Cateva sute de leiwinking

| Geanin explică (pentru Mădălllinna):

Adica 1,2, 3,4, 5, 6, 7, 8, 9?

| Mădălllinna a răspuns (pentru Geanin):

Depinde... 300 lei pentru haine, 100 rechizitewinking

| adry2001 a răspuns:

In jur de 300-400 de lei si imi iau: ghiozdan, penar, blugi, bluza, adidasi, trening, caiete, carioci, acuarele. cam atat...

| Hardsky1 a răspuns:

Pai eu unul pe rechizite nu dau bani pentru ca primesc tot ce-mi trebuie de la matusamea, pe ghiozdan mai dau bani si haine si nu pot sa-ti zic cu exactitate catwinking

| DaianaDida a răspuns:

Pai acum depinde de fiecare si de necesitatile lui.Pai toate rechizitile puse la un loc costa cam 100 lei.Iar de haine, ce sa mai zic? Vreo 3-4 milioane bune.Acum depinde daca vrei haine de firma... Eu de obicei imi cumpar blugi, tenisi, uniforma pentru sport, camasi, sacou etc