| Doarrrrîntrebarii a întrebat:

Știe cineva cum sa ma bronzez pe față? Adică am stat 2 zile la soare cam 15 minute pe la ora 16:00 și nu m-am bronzat deloc, țin sa precizez ca am tenul deschis la culoare, adică nu deschis rău dar este deschis. Știe cineva cum sa ma bronzez pe față?

3 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Statul in aer liber, chiar daca nu e soare, bronzeaza si este cel mai sanatoe. Cu 15 minute e ca primavara cu o flare.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Nu cred că știai dar expunerea la soare fără protecție solară pentru a te bronza nu-ți aduce decât riduri și îmbătrânirea pielii, nu cred că merită să îți grăbești îmbătrânirea pielii. Nu există bronz sănătos, dăcă nu mă crezi pe cuvânt alătură-te grupului de skincare și convinge-te: https://www.facebook.com/groups/1432241443529287

| GărgărițaMinune a răspuns:

Stai măcar o oră pe zi la soare (cel mai bine este dimineața până în ora 11, sau după ora 16).
Folosește protecție solară ce conține ulei din semințe de morcov negru (te ajută să te bronzezi repede și uniform).