| WatchYourBack a întrebat:

Hey allhappy. Stiti cumva o metoda de albire a dintilor necostisitoare si care sa nu necesite procese complicate facute de dentist (ma refer daca stiti de vreo pasta f buna de dinti care chiar functioneaza)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aleSsialeXxia a răspuns:

Http://www.farmablu.ro/farmacie/smokers-gel-pearl-drops-75ml

eu asta folosesc si ii foarte buna...merita sa o incerci si e ieftina, sper ca te-am ajutat
pupici... funa?:D

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Sare
bicarbonat de sodiu
incearca si o pasta de dinti cu efect de albire
daca ajungi la dentist fa-ti doar detartraj nu albire
evita cafeaua si tigarile

| Alice180297 a răspuns:

Eu am incercat cu bicarbonat si zeama de lamaie. pune pe periutaa bicarbonat / stoarce o feliuta de lamaie pe periuta si dupa aceea freaca.ti dintii. dar inainte spala.te cu o pasta de dinti. la mine a functionat! sper ca ti.am fost de folos >:d

| Remus_9162 a răspuns:

Pai bunicii, si strabunicii nostri aveau alte metodelaughing, nu suna prea igienic dar am auzit ca se spalau cu sare, sunt curios daca, chiar merge... Poate o sa incerc odata. Daca incerci anunta-ma si pe mine daca are efectlaughing