| teodora200004 a întrebat:

Am 13 ani. Mi-au iesit multe cosuri pe spate si pe decolteu. Ce sa fac? Vine vara, si mai port tricouri decoltate si se vad cosurile straight face pe fata nu prea am, dar si de astea vreau sa scap! big grin Ce imi recomandati? Dau fundita love struck Multumesc muult happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu Mibazon. Este un unguent de uz veterinar dar care are mai multe feluri de antibiotic in el. Costa cam 10 lei tubul. O multime de tineri il folosesc.
Mai poti folosi pentru vindecare tinctura de iod alcoolizata (5 lei la farmacie) dar aceasta pateaza pielea pentru o zi-doua si se vede portocaliu unde o dai.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Dumnezeu vorbeste insa, cand intr-un fel, cand intr-altul, dar omul nu ia seama." (Iov.33:14)
Nu te lua dupa moda lumii; te sfatuiesc sa nu porti decolteu.
Baietii se vor uita la tine si te vor place dupa lucrurile care le scoti in evidenta si vrei sa fie vazute: trupul sau caracterul. Pentru care din lucrurile de mai sus vrei sa fii apreciata de oameni si aleasa de sotul tau? Cauta intelepciunea; pastreaz-o si nu-i da drumul niciodata. Ea sa fie calauza ta in viata, si vei fi fericita intotdeauna.

| teodora200004 explică (pentru anonimg):

Nu decolteu din ala, mare, doar ma refer ca mi-au iesit la baza gatuluiwinking Adica nu port decolteuri din alea "generoase", nu ma intereseaza baietii si nu vreau sa impresionez pe nimeni... big grin Si aleg aia cu caracterul tongue

| michelia a răspuns:

Un dermatolog.
Daca apuca sa se intinda o sa scapi foarte greu de ele in zona asta a spatelui.

| NoBodyByMe a răspuns:

Eu am 15 ani si am aceeasi problema si am fost la doctor, si am un tip de dermatita e posibil sa ai si tu asta, eu o fac ca alergie la materialele sintetice si iau medicamente atat pastile cat si unguent de aproximativ 1 sapt si vad ca s.au mai dus.du.te si tu la medic

| DarkBlaze a răspuns:

Incearca cu masca de argila pentru ca elimina cosurile si face pielea catifelata.
Se gasesc de obicei la magazine cosmetice, farmacii, etc.