| KameliaU a întrebat:

TPU ajutati-ma va rog! Vreau sa imi creasca parul 15 cm intr-un an. Ma spal de doua ori pe saptamana pe cap,iar inainte sa ma spal,ma dau cu ulei de ricin. Il tin tot timpul in coada sau impletit,rar il las desfacut,nu il intind cu placa,si nu ma prea usuc cu feonul. Am mare grija de parul meu, il piepten..Va rog mult ajutati-ma, intr-un an merg la liceu si vreau sa creasca!?

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa stii ca parul nu creste cum vrem noi ci cum e programat genetic.Nu are legatura cu spaltu cresterea parului -asta tine de ingrijire.Ca sa iti creasca mai repede trebuie sa urmezi un tratament -care ti-l prescrie un medic -in functie de podoaba capilara a fiecaruia.Nu tine la toti aceleasi metode...Eu cred ca tu ai o problema sai te simti aiurea ca nu ai parul mare dar trebuie sa intelgi ca poti sa fi si frumoasa sau sexy chiar si cu parul mic. Fetele care se tund mai scurt sau baieteste sunt de obicei acele badgirls care fac furori printre baieti.

| Azµre a răspuns (pentru Danysan):

Bravo, bine gândit și bine spus!
Cunosc persoane care au făcut aceste "tratamente" minune cu ulei de ricin și acum au dat-o în alte belele cum ar fi dezvoltarea unor ciuperci la nivelul scalpului care în loc să crească firul de păr acum au chelit.
Bravo!

| Azazea a răspuns:

Pai parul creste in jur de 1 cm pe luna deci 12 intr-un an, ai mare sanse sa iti creasca 15 intr-un an daca chiar ai grija de el asa cum zici, poate chiar 20 de cm, nu e impoisibil, si mie imi creste cam 15-20 cm pe an, ai grija de el si are si el grija sa creasca ^^
Bafta la liceu la anul tongue