| AissataElena a întrebat:

TPU! Sunt mulatra si am parul foarte cret, stiti cum il au mulatrele, cum as putea sa imi fac parul drept, drept ca romancele?! Pentru ca, cu placa nu sta foarte drept?!
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| LilTunechi a răspuns:

Parul cret arefarmecul lui mai ales la o mulatra... daca tie nu-ti place asta nu inseamna ca baietilor nu le placesmug...insa daca tii sa il ai drept poti incerca la un salon hairstylebig grin

2 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Nu iti recomand sa ti-l indrepti, nici cu placa, nici la salon (mai ales la salon, se folosesc niste chimicale foarte puternice). Ti se va strica, rupe, arde. Iti recomand sa iti definesti buclele folosind bigudiuri flexibile. Uita-te la clipul asta ca sa vezi cum se face https://www.youtube.com/watch?v=kdZ8wN8gfGc De asemenea, intra pe site-ul asta si citeste despre cum sa-ti ingrijesti parul afro :) http://kinkycurlycoilyme.com/ Vezi partile tale pozitive, incearca sa fii o varianta mai buna a ta, nu sa devii altcineva! Succes :*

| iiUser20 a răspuns:

Te speli, cand il usuci de pe atunci incepi sa l indrepti cu feonul si peria. Iar daca ai sa folosesti un ulei anume pentru,, par drept,, si apoi cu placa. Daca e prea greu te duci la un salon(coafor) si se ocupa ei.