| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat am 18 ani si am parul lung si imi cade este nomral la toata lumea cade dar nu stiu ce sa cred mi-e frica sa nu raman fara el sad adica intodeauna dupa ce il usuc este foarte incurcat si trebuie sa il descurc si cade destul de mult ca se incurca tare uneva pe la 30 de fire cad oare e normal? eu folosesc balsam dar tot se incurca daca nu as folosii as avea cuib in cap va rog sa ma ajutati va multumesc ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai tunde un pic din varfuri si schimba balsamul

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai e normal! zilnic unui om ii cad cam 100 de fire de par! asa ca nu te panica!
asigura-te ca folosesti un balsam bun, care sa-ti usureze descurcatul parului!
si nu, nu chelesti, stai calmhee hee

| Deni123 a răspuns:

De exemplu poti sa iti iei o solutie pentru radacini ca sa nu iti mai cada parul, sau daca ai incercat cu asa ceva poti sa iti mai tai din el daca vrei si sa ti-l ingrijesti cu sampon de radacini sunt foarte multe! Sper ca te-am ajutat!