| Evelinmariaa a întrebat:

Tratamente pentru acneea pe fund și spate?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa-ti apara de la lenjerie daca porti foarte des materiale sintetice, ca-ti transpira pielea, alea sintetice nu permit pielii sa respire si atunci apar astfel de reactii.
Incearca sa folosesti si un scrub, preferabil ceva natural ori pe baza de tarate ori pe baza de zat de cafea.

| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapun este singurul si cel ma eficient sa scapi de acneea de pe corp.
Extrem de important: acneea de pe spate si fund apare din cauza hainelor sinettice pe care le porti.
Elimina tot ce nu este 100% bumbac (cotton), pentru ca amestecurile cu sintetice (elastani, poliesteri), sunt cele care iti irita pielea si produc aceasta reactie alergica.

| Yuoia a răspuns:

Inainte de tratament, care elimina efectul nu si cauza, schimba regimul alimentar. Treci pe la un endocrinolog pentru asta.

| HadesSs a răspuns:

Otetul de mere si baneocin, insa vara de la transpiratie cam toti avem, cel mai bine stai la soare sa se mai arda happy

| adriana1991 a răspuns:

Izotrexin acneaid si skinoren