| Evelinmariaa a întrebat:

Cum scap de acneea de pe spate?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate te irita ceva gen materialul hainelor.
Era bine cand era inca vara si soarele puternic ca le usca. Asa, daca nu trec de la sine ar fi ok sa mergi la dermatolog.

| GPA a răspuns:

Acea "acnee" se poate datora alergiilor, eventual celor de la apa infestată cu clor și alte substanțe dăunătoare pielii(in timp).
O alta varianta ar putea fi chiar vârstă, având în vedere adolescenta. Este un lucru firesc în dezvoltarea corpului.Vei vedea că după 22 ani nu vei mai avea această problema.
În concluzie, "timpul vindeca orice rană ", dar dacă-ți dorești să scapi atât de repede poți folosi zynerit.
Este recomandat împotriva acneei și a punctelor.

| KlibrDM a răspuns:

O spargi