| Bubz a întrebat:

Tratamente pentru celulita d pe picioare stiti?:d funda + vot!( fara misto :*happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate femeile au această problemă.
O alimentație săracă în grăsimi și zaharuri, exerciții pentru membrele inferioare (genoflexiuni, fandări, urcatul scărilor, etc.), ceai de soc (este considerat devorator de grăsimi) și creme anticelulitice termice. Nu garantează nimeni că ai să scapi de ea dar o ameliorare a ei este!
Pa, pa.

| Kittynika a răspuns:

5 plicuri ceai verde, 2 linguri sare de mare, 2 linguri cafea, 2 linguri ulei masline
(extravirgin ar fi cel mai bine.dar e bun si celalalt)...asta e reteta exacta
se pun toate intr-un bol se amesteca ca pe o maioneza si dupa aceea inainte de
baie se aplica pe zonele afectate si se freaca energic timp de 10 minute.

Foarte buna reteta, foloseste-o de cateva ori pe saptamana o sa vezi cum se imbunatateste aspectul pielii.

| Veroniquest a răspuns:

Da,e unul natural si la domiciliu,si matusa l-a folositbig grin,faci cafea cu apa,nu multa apa, cat sa se faca o pasta din cafea cu apa si dai pe zonele cu celulita catva timp...app, cafeaua sa nu fie Neswinking funda?

| Bondgirl_7645 a răspuns:

Pai asta e cu adevarat o problema.si eu am avut. Am folosit ulei de masline cu zatz de cafea si chiar a functionat. Maseaza-te de 3 ori pe saptamana si sigur vei vedea rezulatatele intr-o luna sau doua. Mult succes!winking

| mihaella00elena a răspuns:

Cremele si toate prostiile astea din comert nu te ajuta sa scapi de ea.ar trebui sa te apuci de sala si acolo cu un antrenor bun cu siguranta vei reusi sa scapi de celulita si nu numai.iti trebuie multa vointa.succes!:*

| Angel_5977 a răspuns:

Pai fa mult sport si crema nivea my silhouette este buna.

| nimiiiiiic a răspuns:

Poti folosi un gel pe care il gesesti la farmacia naturista. Se numeste"alpifresh" (20 de lei). Initial l-am achizitionat pentru circulatia sangelui. Dar am cautat informatii pe net despre el si mentiona printre multe alte beneficii si inlaturarea celulitei. Aaa si era sa uitbig grin dupa aplicarea gelului vei simti ca iti arde pielea...nu-ti face griji, sangele incepe sa circule mai repedebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei, dar are o contribtie minora, aproape insesizabila in disparitia sa.Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei, lasa pielea fina si hidratata; intrucat cafeaua contine ulei). Masajul fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica, cu viteza medie, pentru prevenire.

| mia_6733 a răspuns:

Incearca sa amesteci zatul de la cafea cu putin ulei de masline.Te freci bine cu compozitia obtinuta, apoi te infasori in folie de plastic.Lasi sa actioneze vreo 10-15 minute.Chiar mai mult daca ai rabdare.
Eu una am incercat si pot zice ca merge. Pielea e mai ferma si mai elastica si celulita va disparea si ea.Doar ca trebuie sa ai rabdare.
:*