| ChocolateDroid a întrebat:

Trebuie sa ma decolorez ca sa folosesc vopsea de par albastra? Ma refer si la albastru de metil. Funda

5 răspunsuri:
| unknown a răspuns:

Da. albastru de metin nu este vopsea si tine pana la prima spalare asa ca nu iti decolora parul daca vrei sa te dai cu albastru de metil

| slowmotion90 a răspuns:

Cel mai bine daca vrei sa te decolorezi este sa te duci la un salon, coafor ceva pentru ca iti vei arde parul daca te vei face tu singurica pentru ca, ca sa te decolorezi inainte trebuie sa ai parul "pregatit" pentru asa ceva, daca esti bruneta sau satena nu se va vedea poate doar foarte putin daca este saten deschis ( foarte deschis)

PS. poti incerca daca, chiar vrei sa iti decolorezi o suvita tu singurica si ai sa vezi in timp ce urat va arata

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Albastrul de metil nu este vopsea, adica nu este ca si celelalte, e "vopsea" naturala deci nu trebuie sa te decolorezihappy
Cel putin asa stiu happy
Inceaca sa vezi ce iese happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am decolorat defapr m-am facut toata blonda...si se vede super tare albastru de metil pe parul decolorat mai ales blondpe parul natural se vede dar mai greu depinde de nuanta parului tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de culoarea ta naturala de par. eu sunt un castaniu inchis, iar prima data cand am aplicat pe parul nedecolorat a iesit un verde inchis, mai greu de observat. dupa aia m-am decolorat, si se vede foarte frumos.