| XxKAMELIAxX a întrebat:

Tu de la ce varsta ai inceput sa te machiezi? Adica fetele ca nu cred ca baietii se machiaza.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De pe 12/13 incepusem cu rimelu ocazional, mai des sa ma machiez am inceput prin a 9-a sau a 10-a

| LaraClarice a răspuns:

De pe la 13 ani. Însă nu ți-aș recomanda.

| Yurisa a răspuns:

Cand eram clasa a 9-a. Am inceput sa ma dau cu rimel si gloss. Din clasa 10-a am inceput sa ma dau si cu tus. Acum depinde de ocazie. Uneori ma machiez complet (cand fac poza pentru buletin, diplome, petreceri seara) iar cand ies cu prietenii ma dau cu anticearcan, rimel si eventual un ruj, tus

| CleanHeart a răspuns:

De pe clasa a 7 dar doar cu rimel.

| Justme1997 a răspuns:

Pe la 13-14 ma dadeam doar cu luciu de buze si strugurele colorate. Mai serios am inceput pe la 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jeffree Star, James Charles, Nikita Dragun, John Maclean. Cauta-i si te lamuresti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

James Charles și Jeffree Star sunt băieți și le place să se machiaze

| Rx5hnS a răspuns:

Pe la 12 ani, dar doar cu rimel si gel transparent de sprancene de la essence. Apoi la 13 ani am inceput sa folosesc un fond de ten cu 0 acoperire care disparea de pe fata efectiv de la oriflame( sunt oribile produsele lor si de la Avon plus ca testeaza pe animale, ceea ce mi se pare jegos) si un concealer prost tot de la brandul ala prost si o codita de tus oribila. Apoi din a noua am inceput sa ma machiez mai ok cu produse bune

| anais13 a răspuns:

În clasa a 5a, pe la 12-13 ani am început cu puțin fond de ten pe alocuri ca aveam niște coșuri foarte deranjante, dar nu dadeam pe toată fata. Și mai foloseam și Luciu. Recomand oricum după 16 ani sa începi sa te machiezi dacă vrei tu neaparat

| Bianncax a răspuns:

De pe la 11-12 am inceput sa folosesc corector(din cauza cosurilor), iar de pe la 14 jum folosesc cam tot: rimel, fond de ten, pudra, corector, blush, contur, iluminator, fard de pleoape etc

| AlinaCucu a răspuns:

De la 16 ani stiu ca multe fete o fac de la 12 sau 15