| marianamay a întrebat:

Uleiul de masline este bun pentru fata? daca il aplic pentru 2 ore pe fata are ceva?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Dar de ce nu mergi la Plafar si iti iei ulei de trandafiri ca ăla chiar face minuni!
Nici o crema folosită pana acum nu a functionat mai bine decat uleiul de trandafir!
Uleiul de măsline nu i-l poti folosi doar asa simplu.
Ce faci iti pui ulei pe fata si stai cu el 2 ore?
La sfârșit te speli si iti ai sa vezi ca începe tenul sa straluceasca ( se îngrășa ) la 10 minute după.
Daca vrei o masca de fata gasesti pe internet pentru toate tipurile de ten.
Oricum este mult mai bine sa folosești o Picătura de ulei de trandafiri sa o intinzi bine si ai sa vezi ce efect hidratant are!
( gelul de aloe vera este si el ft bun dar nu este la fel de hidratant are mai multe calitati cicatrizante)

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Uleiul de masline il poti aplica in combinatie cu alte ingrediente. Faci o masca:
http://www.divahair.ro/......_utilizare

| mona a răspuns:

Este bun pentru ca netezeste ridurile, ajuta tenul cu tendinta acneica, hidrateaza tenul, indeparteaza impuritatile

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Nu este bun pentru fata

| Carrie1 a răspuns:

Depinde ce tip de ten ai... daca ai tenul gras nu ti.l recomand, ti.ar putea face mai mult rau decat bine

| GottaBeYou a răspuns:

Uleiul de masline este bun pentru a curata acneea

Ideea de a pune ulei pe fata este inspaimantatoare pentru cei sunt predispusi la acnee, dar nu este nici pe departe atat de rau pe cat crezi. Fa o pasta amestecand 4 lingurite de sare cu 3 lingurite de ulei de masline. Pune solutia rezultata in palme si freaca usor de fata, lasand-o apoi sa actioneze pentru un minut. Clateste-te cu apa calda si sapun.

Initial, fa lucrul acesta in fiecare zi, dupa care rareste-l la 2-3 dati pe saptamana.
(funda?)