| Minidub a întrebat:

Unde pot face voluntariat pentru dsign vestimentar in Bucuresti?

1 răspuns:
| miamia1 a răspuns:

Vrei sa castigi experienta? Fa-ti un portofoliu cu schite, lucrari, realizari etc. si trimite-l prin posta si mail la case de moda din Bucuresti. http://www.dalla.ro/contact/ aici, de exemplu. si cand esti sigura ca portofoliul tau e foarte fain si convingator, fa o scrisoare de intentie, daca ai nevoie de ajutor poti apela la mine, si trimite prin posta lortofoliul tau cu lucrari si scrisoarea de intentie, intrebi la posta cand ajunge si in ziua in care trebuie sa ajunga suni la numarul de telefon de acolo si spui cine esti, ca ai trimis un portofoliu cu cateva din lucrarile tale si ca ai vrea sa lucrezi ca voluntar la ei la firma pentru. spui pentru cat timp vrei. Ai putea, de asemenea, sa il duci tu direct la sediul firmei (sa fii imbracata cu mult stil si eleganta, dar si cu originalitate) si sa rogi sa te poti intalni 1 minut cu directorul. Sa imi spui cum merge:) si multa bafta!:*