| rihanna7865 a întrebat:

URGENT! este buna zeama de lamaie pentru petele rosii de la cosuri? sau ce altceva e bun? dau fundita

11 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Chiar dacă ustură, da, este bună.
Mai poţi folosi cremă de gălbenele, ceai de muşeţel şi Zineryt.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa usture. Mai bine nu laughing

| Rebecca123 a răspuns:

Zeama de lamaie este acra, daca o pui pe pete te va ustura destul de tare ca si cum ai pune sare sau spirt, du-te la farmacie si ia-ti o crema speciala pentru asa ceva, crema de galbenele, sau da-te cu crema de la Nivea si ti le va usca.

| BlakeLively a răspuns:

Infuzia cu ceai de musetel si mierea sunt cele mai bune remedii pentru cosuri, si alte imperfectiuni.

| adrili10 a răspuns:

Nu prea e buna. Foloseste mai bine Crema de galbenele sau Nivea Soft este pentru cosuri.

| supermari10 a răspuns:

Nu nu este buna pentru ca te va ustura foare tare.Cauta alifie de galbenele. Funda?

| crimena22 a răspuns:

Te ustura putin si usuca pielea. Iti recomand niste creme dar ai grija cand le cumperi sa te uiti ce contin sa nu fi alergica.Mai bine ia-ti nin alea Bio.

| BloodBender a răspuns:

Iti reconand Zinerit care se poate lua din orice farmacie liber, sau daca nu la comanda, si nu, zeama de lamaie e buna doar la arsuri solare big grin FUNDA?

| 15Larisa04 a răspuns:

De la zeama de lamaie te va ustura groaznic. Te sfatuiesc sa mergi mai bine la un dermatolog iar el iti va spune cu sa te dai. Si eu am avut cosuri si o gramada de urme de la ele si am mers la dermatolog. Acum folosesc 2 creme, una dimineata si una seara. Am inceput de aproape 2 saptamani si deja de vad rezulate. Nu te astepta sa iti treaca peste noapte, nici macar intr-o saptamana. Depinde si de organism. happy

| BiankBibbb a răspuns:

Crema de galbene este cea mai buna insotota de infuziile cu musetele dupa care se freaca fata cu malai insa lamaia nu este buna pentru facta am intreaba mediul afecteaza pielea din cauza acidului ei sper ca te-am ajutat funda?

| BiankBibbb a răspuns (pentru BiankBibbb):

Insotita*,musetel*,galbenele*,fata*