| MrrLove a întrebat:

URGENT! vreau o crema sau altceva care sa imi acopere : pistruii, petele, cosurile si sa imi faca fata sa luceasca. folosesc fond de ten dar se vede ingrozitor la lumina zilei ca si cum as avea var pe fata :(
As vrea ca fata mea sa arate cam asa:
http://i.imgur.com/AzYrsPe.jpg

2 răspunsuri:
| euu0 a răspuns:

Toti am vrea o fata curata ca de bebehee hee in primul rand mergi la un dermatolog daca ai probleme cu cosurile happy i-ati o crema pentru cosuri ca sa-ti treaca..si eu ma dau cu fond de ten dar nu se vede ca varul laughing poate te dai tu mult si o nuanta mai deschisa decat pielea ta happy foloseste un fond de ten de calitate si iti acopera petele..cosurile nu prea (daca-s maricei) succes

| AnneMariie a răspuns:

In primul rand,fontul de ten,pudra si altele,nu fac altceva decat sa acopere partial iar unele nu sunt bune,eu folosesc fond de ten matifiant si pudra doar pulbere,nu folosesc pudra compacta pentru ca nu prea mi se pare folositoare. Pentru cosuri iti poti cumpara de la farmacie zineryt sau alcool mentolat. Nu sunt nici scumpe. Cu alcoolul mentolat trebuie pentru inceput cosurile stoarse si apoi aplici alcoolul,ai grija sa nu dai in zona ochilor sau cea a buzelor. Pentru pistrui iti recomand sa mergi la medic,poate vei mai primii si alte sfaturi dar depinde de piele si de organism, pentru ca nu la toate persoanele are acelasi efect. La fel si pentru pete, poti intreba un medic, el stie ceea ce trebuie sa folosesti pentru acestea. Mult noroc, sper sa scapi de ele. Funditabatting eyelashes?