| anonim_4396 a întrebat:

Salut fetelorhappy doresc sa imi recomandati un fond de ten bun. Am probleme cu tenul (cosuri) si am incercat tot felul de fonduri dar nici unul nu acopera bine. Vreau un fond care sa acopere si care sa nu faca tenul sa arate foarte fals, sa reziste pe timpul zilei. Funda daca imi puneti si linkuribig grin. Multumeschappy

9 răspunsuri:
| opium a răspuns:

Pentru a acoperi cosurile iti recomand Revlon ColorStay, este unul din cele mai bune fonduri de ten middle-end(accesibil) din lume.costa in jur de 65-70lei,acopera foarte bine, rezista pana la 10 ore pe fata,este rezistent la transfer. Daca ai vreo imperfectiune mai mare(un cos ascuns inrosit,de exemplu), este posibil ca tot sa se mai vada putin, insa iti recomand corectorul in 4 culori de la sephora.Una din culori este verde,il aplici pe cos, blenduiesti, apoi amesteci cele 3 culori pana nimeresti nuanta tenului tau si aplici peste cea verde(pentru a neutraliza), apoi aplici un strop de pudra si te tine toata ziua.

| NoName8 a răspuns:

Folosesc skinoren si se pare ca functioneaza, insa pana se duc cosurile am nevoie de un fond de ten. Am folosit de la Avon, Yves Rocher, L'oreal, dar nu sunt deloc multumita.

| NoName8 a răspuns:

Nu am cerut remedii pentru cosuri, si multumesc oricum ca ati fost dragute sa imi dati cateva sfaturibig grin eu am nevoie de un fond de ten!

| CiocolataAmaruie a răspuns:

Buna,decat sa te dai cu fond de ten mai bine iti cumperi o crema speciala pentru cosuri sau iti faci o masca din coaja de portocala sau albus de ou. Sper ca te-am ajutat.
Funda?puppy dog eyes

| DracusorImpielitat a răspuns:

Date cu pasta de dinti pe cosurile respective, dar nu pe toata fata, doar pe cosuri, si fa-o inainte de culcare. eu m-am dat si mi-a trecut.dar trebuie sa te si speli bine pe fata cu sapun. fond de ten gasesti in oriflame sau AVON, ca sunt de calitate.

| ColorfulBubbleGum a răspuns:

De cativa ani folosesc doar fonduri de ten de la AVON.
Consider ca sunt foarte bune si acopera perfect din momentul in care ti-ai nimerit nuanta.happy

| Lori18 a răspuns:

Pai eu am RIMMEL LONDON si mi se pare destul de bun :D
http://www.e-cosmetic.ro/fond-de-ten-rimmel-london-match-perfection.html

| Denisa183 a răspuns:

Link uri nu ti pot da dar iti pot spune ca firma Revlon are niste fonduri de ten f bune.acopera f f bine.

| Maadyy14 a răspuns:

Mai bine ar fi sa iti iei o crema pentru cosuri... si eu am si mi-am luat una pe baza de plante si e forte buna.Si e si mult mai natural, fondurile de ten mai mult iti strica pielea fetei.big grin