| Jolley a întrebat:

Urgenta!

Cum scap de cosuri? As vrea ceva leacuri babesti, si nu alifii de la farmacii/Avon/magazine.

Am multe cosuri mari/mici pe frunte si vor sa se intinda si pe fata. Ceva sfaturi/leacuri, ceva ce ati auzit si voi, si ati incercat!

Merci mult!

Răspuns Câştigător
| ğözde a răspuns:

Eu am incercat doar cu zeama de lamaie si albusul de la ou, amestecate pana se face spuma, iar dupa dai pe fata pana se face masca. Dupa o ora te speli. Fa de 2-3 ori asa si o sa se duca. Mie mi-a dat rezultate foarte bune.

| chupachups1234 a răspuns (pentru ğözde):

De 2-3 ori... pe saptamana, sau cum?

| Jolley explică (pentru ğözde):

Da...de 2-3 ori pe zi/saptamana/luna...de 2-3?

9 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Pfff eu am incercat toate rahaturile "babesti" si nu am vazut absolut nicio diferenta, asa ca prefer sa cumpar creme.Nu am foarte multe cosuri, dar nici nu vreau sa traiesc cu ele.laughing Am luat o chestie verde de la Avon, lotiune tonica astringenta pentru cosuri, parca asa. Sa zicem ca nu e miraculoasa, dar dintre cate panarame am incercat, si am incercat foarte multe, pot sa spun ca e singura cu care chiar observ o diferenta.

| Schweitzer a răspuns:

Buna. Am un articol insa nu toate sunt "babesti" dar mai gasesti si dintralea. Incerca aici: http://divalife.ro/frumusete/5-metode-sa-scapi-de-cosuri

| ğözde a răspuns:

De 2-3 ori pe saptamana

| StamateAlina1987 a răspuns:

Iti garantez ca "leacuri babesti" nu o sa functioneze. Le-am incercat eu pe toate timp de 10 ani de zile. Tot ce am gasit pe net referitor la "leacuri babesti" nu a functionat, apoi am incercat toate cremele chimice de la farmacie, de la avon etc care mai tare mi-a iritat pielea si uscat, unele functioneaza o perioada apoi nu au nici un effect, asupra cosurilor.

Ce a functionat foarte bine la tenul meu si cu care am scapat de cosuri si puncte negre sunt produsele pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Uleiul de arbore de ceai este dovedit ca este foarte eficent in distrugerea cosurilor si punctelor negre si nu irita sau usuca pielea.
Dupa o perioada de folosire a cremelor, tenul meu a devenit foarte curat si am scapat de cosuri si puncte negre.
Pe langa cremele de cosuri, am inlocuit sapunul obisnuit cu un sapun pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

| PunctSpaimaVestuLui a răspuns:

Mda, o problema care o avem multi dintre adolescenti; sincer si la obiect, eu am incercat mai multe variante:

-sapun de sulf
-zeama de lamaie
-igiena zilnica cu apa rece, mai ales dimineata ( asta nu mi-a placut niciodatalaughing )

Pe mine m-au ajutat intr-un fel, adica nu mai sunt asa de vizibile.

| 33550096 a răspuns:

Cumpara de la farmacie crema Zynerith este ft bine la mine merge.In cutie sunt doua sticlute una cu pudra si una cu o solutie lichida.Torni solutia in sticla cu pudra si le agiti pana cand se dizolva pudra apoi mai departe citesti tu pe prospect
Bafta!:*

| claaau a răspuns (pentru 33550096):

Ai grija cu zyneritul ca dupa o luna 2 de folosinta o sa-ti faca un ten rigid si iritat.