| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza sa fac niste cursuri gratuite de frizerie (pe motiv de somaj) si nu prea stiu cum va fi. E adevarat ca e posibil sa ma tunda si pe mine ca sa-i invete pe cei din grupa? Nu as fi de acord cu asa ceva fara permisiunea mea si vreau sa renunt daca trebuie asta neaparat

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, dar va trebui să inviți un prieten ca să îl tunzi, ca practică.

| Alexandra2393838 a răspuns (pentru sadrian46):

Si daca nu am pe cine sa invit va trebuie sa ma tunda pe mine obligatoriu?

| sadrian46 a răspuns (pentru Alexandra2393838):

Pe d-ta nu te poate obliga să fii tuns de alți cursanți. Dar dacă nu ai pe cine să inviți tu, nu poți absolvi cursul. Aceasta este o cerință obligatorie.

| Alexandra2393838 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar din cate am inteles, practica se va face si pe cursanti, nu doar pe manechine. Daca refuz mi-e frica sa nu pot absolvi cursul

| J0B0MAT a răspuns:

Stai calmă. Nu te poate obliga nimeni. Vor găsi o soluție să poți face practică.

| nukeyly a răspuns:

Le spui ca ai o fobie inexplicabila de foarfeci ascutite pe langa capul tau si scapi medical. E putin probabil sa fi legat de scaun cu iedera si sa-ti puna in cap coroana stufoasa de foarfeci impletite.

| LifeLust a răspuns:

Poti sa-ti cumperi o papusa speciala sau o peruca pe un suport.