| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati, URGENT.NU am tim destul pentru a face si teme si curatenie in casa, si sa ma duc in oras sau alte activitati.As vrea, va rog frumos, o idee de program pentru o zi luni/marti/miercuri/joi sau vineri[lucratoare] si in weekend sambata[lucratoare] si duminica[nelucratoare]. Deci as vrea orar pentru 3 zile, eu plec de obicei la 12 sau 11 la scoala si vin la 6.Cum sa am timp si pentru scoala, si pentru alte activitati, si sa fac curetenie in casa...la fel, nu am timp! AJUTOR

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

In primul rand : Spuneºne ce scoala? Liceu sau facultate?

Eu zic ca ai timp pentru toate. Lipsesti doar 6 ore pe zi, nuºi asa mare lucru. Asa am si eu orarul si am timp de toate.
Cu diferenta ca eu am zilnic de la 8 la 2. Martea am si pana la 4.

Deci eu dimineata nu am timp de absolut nimic de facut in casa.

La mine oraru e cam asa :

Ma trezesc la 6:45. Scot cainele afara, 10 minute.
Vin in casa, fac dus, ma pregatesc de faculta.
Ma imbrac si la 7:50 pun boabe in vasul cainelui si plec pe usa.
Ma intorc la 2 in general. Acu depinde. dau nu mai am chef sa stau recuperez in alta zi laboratorul, sau daca vreau sa stau sa-l fac si pe vreunu de a doua zi, atunci stau 2-3 ore in plus.
Asta in functie de mine happy

Asa. ajung acasa, sa zicem 2.ca asta e ora mai des.
Ajung acasa si primul lucru scot catelul afara. Ii dau apoi sa manance, ma schimb, ma spal pe maini si mananc.
Imi fac de mancare. Dureaza vreo ora, daca gatesc ceva, asta daca nºam altceva de mancare in frigider.
Se face vreo 3 ...Ma apuc spal vase, aspir ( am garsoniera deci merge repede tongue ), sterg prafu, spal pe jos etc.
Intr-o ora termin pentru ca fac zilnic, si atunci merge repede. Apoi mananc. Nu pot manca si sa ma apuc apoi de curatenie cu burta plina. tongue Asta e regula la mine tongue
Bag masina de spalat de 2-3 ori pe saptamana, intind hainele. Astea toate le fac dupa-masa. Sa zicem ca se face 4 si ceva, pana mananc si etc.
Apoi iau catelu si plecam la cumparaturi zilnice : Adica apa, dulciuri, fructe etc. Ceva ce imi vine mie sa-mi iau zilnic.
Il las in masina, eu ma bag in hypermarket, cumpar si plecam.
Mai mult de 15 minute nu stau in magazin.
Ajung acasa, invat pentru a doua zi daca am ceva, intru pe net ( calc il am in permanenta deschis - deci cat sunt acasa si mai fac treburile astea mai scriu si prietenilor tongue ).
Apoi incep telefoanele laughing
Se face seara, ma suna colegii, ii sun eu, sun prietene etc. Si seara iesim. La o inghetata, sa mancam ceva in oras, in club ( asta mai rar ca m-am lasat tongue ), sa ne cumparam haine etc. Orice de genul asta, de fete happy
Ajung pe la 10-11 acasa daca nu ies in club. Scot cainele afara.
Vin in casa, fac dus, mai mananc ceva daca imi mai trebuie, sau mananc dulciuri, ma uit la filme sau vb cu prietenii.
Ma culc destul de tarziu si a doua zi o iau de la capat.
Sa zic in mare...asta ar fi programul meu.

2 răspunsuri:
| ConstiintaTa a răspuns:

Eu sunt in clasa a 7-a si am ore in gneral de la 12 sau 11 pana la 6, si o data pe saptamana, pana la 7

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa iti faci singura un program ...sau incearca chiar mai multe.Curateania in primul rand trebuie mentinuta deci daca o sa ai grija la asta nu o sa ai prea mult de muncabig grin... teme le poti face seara si curatenia la fel. iar dimineata poti iesilaughing glumescbig grin.Nu ti-as recomanda sa iesi dimineata in oras. daca ai scoala deoarece e foarte stresant. dar in weekend poti face ce vrei.(in legatura cu iesirile). Succes.