| anonim_4396 a întrebat:

Vara aceasta, m-am epilat inghinal cu bicul de 3-4 ori, pentru ca nu am reusit sa ajung la salon.
Dar, acum am observat ca imi ies fire de par inestetice din slip si mi-e rusine cu ele. In plus, ma si "manca" in zona aceea dupa ce ma epilam.
Ce pot sa fac? Sa ma epilez din nou asa? Nu imi vor iesi mai multe fire din slip din nou?
P.S.: Cu toate ca NU am avut nevoie, m-am epilat asa si pe burta (de deasupra de buric pana mai jos de el) si acum mi-e scarba sa ma uit la mine.
Ce pot sa fac?
Mi-e rusine de corpul meu, mai ales ca sunt fata si nu imi place sa ma vad asa...

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu mai folosi lama, o să crească părul mai repede şi mai des!
Vezi dacă te ajută:
http://salonorganic.ro/......i-cu-zahar

| Raiden a răspuns:

Draga mea, du-te la supermarket sau la farmacie si cumpara crema epilatoare.

| Q69 a răspuns:

Hmmm.abstract
iarna slip?
big grin

| wj a răspuns:

Poze sau nu te credem! Si lasand gluma la o parte, intra pe un forum dedicat femeilor si cere sfaturi de acolo, daca nu gasesti un sfat bun aici...sau mergi la salon si iti vor spune de acolo. Epilarea cu ceara e cea mai ok din cate stiu, sau, dupa posibilitati poti incerca pentru epilare definitive in zone care sunt la vedere (burta), si in rest. lama de ras/ceara. Sper sa rezolvi problema! happy