| FreeAndWild a întrebat:

maine parintii mei fac 17 ani de la casatorie si ma gandeam sa le fac o surpriza! Ziceam sa iau cele mai frumoase poze cu noi si sa le pun ca un film, conectand calculatorul la TV! Pe langa asta as vrea sa le gatesc ceva, insa nu prea le am cu gatitul asa ca v-as ruga sa-mi dati cateva idei de retete mai usoare! Multumesc happy
P.S.: Imi puteti da si alte idei, ce surprize as putea sa le mai fac.

Răspuns Câştigător
| kasty a răspuns:

Cea mai simpla mancare sunt pulpe de pui cu cartofi la cuptor si o salata http://retetepascupas.ro/retete/pulpe-de-pui-cu-cartofi-la-cuptor
Iar ca desert poti face o salata de fructe care este f usor de facut: http://www.bucataras.ro/retete/salata-de-fructe-de-vara-35079.html
in loc de inghetata foloseste frisca la tub si in loc de zahar vanilat fol esnta de vanilie.
Nu uita la friptura sa ai si un vin rosu demisec, iar dc aveti cuptor cu microunde poti sa faci friptura mai inainte si decat sa o incalzesti atunci, iar salata de fructe o faci cu cateva ore inainte sa se combine aromele fructelor si pui frisca atunci cand vrei sa servesti la masa(de asta am spus ca e mai simplu cu frisca la tub).
Ma bucur ca te gandesti la parinti tai, sigur vor fi impresionati... eventual pentru serara poti sa le faci cadou 2 bilete la film sau teatru... sau daca stii ca nu le place asa ceva, lasa-i singuri dupa desert.

| FreeAndWild explică (pentru kasty):

Multumesc frumos pentru reteta cu pulpele la cuptor. la desert deja gasisem ce sa fac, dar nu stiam ce altceva! iti multumesc din tot sufletul :*

2 răspunsuri:
| nimeniooda a răspuns:

Eu spun ca ar fi frumos sa le faci un desen cu voi 3 si o dedicatie pentru ei. Daca o sa fie din inima ta sigur o sa aprecieze.Si cu mancarea ai putea comanda ceva.Bafta! funda?