| FreeAndWild a întrebat:

maine parintii mei fac 17 ani de la casatorie si ma gandeam sa le fac o surpriza! Ziceam sa iau cele mai frumoase poze cu noi si sa le pun ca un film, conectand calculatorul la TV! Pe langa asta as vrea sa le gatesc ceva, insa nu prea le am cu gatitul asa ca v-as ruga sa-mi dati cateva idei de retete mai usoare!
P.S.: Imi puteti da si alte idei, ce surprize as putea sa le mai fac.

Răspuns Câştigător
| miamia1 a răspuns:

Http://www.cevabun.ro/prajitura-in-cana/ aici ai o chestie foarte fainuta, daca ai cuptor cu microunde. ai putea sa faci si http://www.caietulcuretete.com/2011/01/bilute-cu-visine.html sau http://www.teoskitchen.ro/2008/03/rafaelo-raffaelo-raffaello.html. sunt simple si bune-bune;;)... mi se pare foarte sweet ce faci, felicitari! :*

| mixxjim a răspuns (pentru miamia1):

Prajitura aia la cana e cea mai tare chestie de care-am auzit ever laughing foarte tare, o sa incerc si eu sa vad ce iese

| miamia1 a răspuns (pentru mixxjim):

Am auzit si eu de curand si am ramas perplexalaughing... Spune-ne si noua cum ti-a iesittongue. ai putea intr-o cana mai mare si sa scoti praji dupa ce s-a copt. sa o ornezi cu frisca si fructe, sau cat inca mai e calda cu inghetata si o lingurita de dulceata. Yummy. deja salivezlaughing

| mixxjim a răspuns (pentru miamia1):

Facut, mancat, super chestie, ce mai! acum da fuga la sala, sa dai jos ce pun pe mine de la prajitura asta, da? laughing

14 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Cartofi prajiti cu ochiuri este cea mai usoara reteta.ca surpriza le faci un album cu poze este o amintire mai frumoasa decat un film.

| Delicacy a răspuns:

Este foarte dragut din partea ta ceea ce vrei sa faci.Nu uita ca oricum te-ai descurca tu in bucatarie, tot te vor aprecia.
Ca idee de retete, nu ma pricep nici eu prea bine la gatit, dar ar fi binevit ceva dulce.Ai putea sa prepari o tava cu negrese, sunt usor de facut si gasesti retete diverse pe google.Dar cred ca ar fi mult mai frumos daca faceti prajitura impreuna.Intareste foarte mult relatia tata-mama-fiica si va fi, bineinteles, foarte distractiv!

| miamia1 a răspuns:

Sa ne spui maine seara cum a iesit surpriza, ok?:*

| FreeAndWild explică (pentru miamia1):

Ok o sa scriu aici :*

| miamia1 a răspuns (pentru FreeAndWild):

Deci?batting eyelashes Cum a fost? happy

| FreeAndWild explică (pentru miamia1):

A fost minunat am facut prajitura ta si niste pulpe la cuptor cu cartofi! S-au bucurat foarte tare happy mersi mult :*

| miamia1 a răspuns (pentru FreeAndWild):

:* suntem mandre de tinehappy. masterchefbatting eyelashes

| FreeAndWild explică (pentru miamia1):

laughing)

| BorsuMihai a răspuns:

Poti gati ciocolata de casa este foarte usor! Trebuie sa pui pe fundul oalei putina apa ( cand bagi degetul in oala, apa trebuie sa acopere doar unghia), o pui pe foc si dupa 1 minut trebuie sa pui o jumatate de pachet de unt. Cand untul se topeste pune cacao (cu cat pui mai mult cacao cu atat iese ciocolata mai intensa si mai putin dulce) (mai trebuie sa precizez ca trebuie amestecat in permanenta) apoi pune vreo 2 linguri de zahar. Dupa ce se topeste zaharul trebuie sa adaugi lapte praf (pui cate putin amesteci mai pui putin iar amesteci ) si te opresti cand are consistenta dorita ( trebuie sa mentionez ca ea se mai intareste dupa ce o scoti).

| floriza12 a răspuns:

Un tort mare floricele pentru film