| Rodic a întrebat:

Voi cat stati la soare pe zi, purtați șapcă sau pălărie?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu port

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stau deloc.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Cat stau sa ma "prajesc" imi pun un prosop(uscat) peste par.Bear Grylls recomanda sa protejezi "unitatea centrala"(=creierul) atunci cand stai in soare.
In rest, cand merg prin soare, nimic.

| geoconda a răspuns:

Nu. Nu stau la soare, si nu mi-am interzis să o fac, doar ca nu am treaba prin soare. Este recomandat sa purtam ceva deasupra capului.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Când sunt nevoit să mă deplasez dintr-un loc în altul - fie la mine în oraș, fie în afara orașului - îmi place să merg cu bicicleta. Și, la cât de cald e în perioada asta, port mereu o șapcă, ca să reduc din efectele soarelui care îmi bate fix în cap. Dar, dacă sunt nevoit să plec fără bicicletă, nu mai îmi iau șapca. Pentru că, mergând pe jos, mai stau la umbră, mai iau autobuzul etc. Dar cu bicicleta e altceva și de aceea îmi iau șapca.
Îți urez numai bine!

| Andresso a răspuns:

De mic copil nu-mi pun nimic chiar daca uneori mai fac insolație, imi place sa stau la soare si de obicei e bine sa stai, dar nu exagerat ca mine laughing.

| Flavianadx a răspuns:

Cat soare pe zi? Eu n-as sta decat la apus, cu umbreluta de soare. Sub o ora/zi.

| Pnin a răspuns:

Nu mult. Nu port nimic, pentru asta am par.

| Lisa300 a răspuns:

Nu prea port șapcă, doar uneori atunci când îmi vine să iau ceva pe cap?