| anonima1995 a întrebat:

Voi ce solutii folositi impotriva caderii parului? Am un par destul de frumos, dar imi cade foarte tare. Daca stiti, imi puteti da si niste solutii naturiste.

5 răspunsuri:
| DianaIstratii a răspuns:

Iti recomand uleiul de ricin, nu doar iti va opri caderea parului, dar ii va da stralucire si cresterea mai rapida...Si eu l-am folosit si te asigur ca chiar functioneaza, sunt foarte multumita de parul meu acum.Baftahappy

| ŞtefanaTCK a răspuns:

Am auzit ca o crema facuta din galbenus de ou si iaurt ajuta impotriva caderii parului.

| Karmesytta a răspuns:

Si euu am la fell si am patit la fel... Fa tratament cu sampon de la Gerovital anticadere, e foarte bun si chiar isi face efectul + nici nu e scump.Dar sa stii ca in timpul asta e normal sa iti cada par mul.

| andreea1405 a răspuns:

Buna! Eu am folosit pe o perioada de 6 luni de zile solutia regeneratoare petroleum de la Gerovital! Pot spune ca a dat rezultate vizibile, a stopat caderea parului, si am observat insanatosirea firului!
Uneori mai folosesc Ulei de Ricin cu Vit.A il gasesc la farmacie direct amestecat! sper ca am fost de folos!

| BlackF a răspuns:

Parul poate sa cada dintr-o gramada de motive... cel mai bine e sa consulti un medic dermatolog, sa-ti faci niste analize si alegi tratamentul care ti se potriveste cel mai bine. Din pacate la mine tratamentele naturiste nu dau nici un rezultat doarece parul imi cade din cauze ereditare. Asa ca momentan urmez un tratament cu minoxidil 2% (Rogaine) si parul nu mai cade decat 2-3 fire pe zi. si conform spuselor doamnei doctor dermatolog, ar trebui sa se regenereze complet in 3-4 luni. Pana atunci, fiindca am parul destul de rar, folosesc Toppik, un produs cosmetic ce face parul sa arate foarte des. In cazul meu e solutia ideala, nimeni nu stie ca am probleme cu caderea parului, pentru ca nu se observa deloc ca am parul foarte rar.