| anUcy a întrebat:

Voi ce spray de par folositi pentru a nu va arde parul indreptat cu placa si cam cat costa?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Pai uite ce sfaturi iti dau.iti spun din propria experienta pentru ca stiu ca placa cauzeaza mult rau parului.Si iti pot da mai multe solutii pentru ca parul tau sa nu se mai usuce si sa fie aspru la atingere dar si pentru varfurile despicate.
Specific ca si eu mi`l intid cu placa de aproximativ 1 an si nu mi-a cazut parul sau m`am facut cheala asa cum spune cam toata lumea pentru ca am avut grija ca parul meu sa n`o patzeasca astfel desii nu pot spune ca este perfect. dar nici nu se vede ca m`il indrept cu placa adica nu pare a fii deteriorat sau mai stiu eu ce.
Mai intai si mai intai sa iti cumperi un sampon pentru par deteriorat.deoarece placa ti`l deterioreaza si sa nu cumperi sampoane pentru par gras sau normal deoarece acestea iti usuca foarte mult parul.
Balsamul. probabil ca ai observat si tu ca parul tau e aspru la atingere si ti-ai dorii ca el chiar daca e intins sa fie si moale cu toate ca este facut cu placa? ei bine balsamul hidrateaza foarte mult parul si ii confera stralucire si il face moale.
Trebuie sa stii ca inainte sa te faci cu placa trebuie sa folosesti un ser protector.pe piata sunt foarte multe varietati si ai de unde alege. majoritatea dau roade.Iti spun eu ce am si anume serul termoprotector de la GEROVITAL PLANT nu costa mult in jur de 15 ron mai mult nu costa acest produs. dar mai sunt si altele foarte buna cum ar fi de la Kallos etc.
Gerovital Plant are multe produse pentru parul deteriorat poti gasi si sticlute cu un ser cu acelais nume bun pentru varfurile despicate si par nehidradat. pretul nu trece de 10-15 ron.
De asemenea mastile pentru par. iti poti face tu masti acasa naturale foarte eficiente poti gasi pe google dar poti si cumpara.
Si un produs care tot iti face parul placut la atingere este ceara pentru par dar acesta n e intrebuintat sa folosesti mult deoarece o sa iti dea impresia ca parul e nespalat

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

O crema pentru reparare fara clatire Hegron cu extract de piersica http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=180

| opium a răspuns:

Lotiune Kerastase Reflexion Chroma Thermique (este protectie termica pentru par vopsit-da luciu si reflexii, iar in acelasi timp face parul foarte usor de intins/ondulat.) O gasesti in saloane la pretul de aproximativ 100-120RON.