| DamiPapucii a întrebat:

Cam cat costa o placa de indreptat parul?

9 răspunsuri:
| loveinshadow a răspuns:

Depinde dea ce marca e. Ce mai buna firma de placi e Reminghton, iar placile sunt destul de scumpe dar am vazut si 2-3 modele la 83 lei din ceramica, crede'ma Reminghton e o marca super de placi am si eu si se comporta foarte bine. Daca nu vrei Reminghton ia una Braun care sunt la fel scumpe(la Braun nu am vazut pana in 100lei) dar daca vrei una mai ieftina ia una Philips(prima mea placa a fost Philips si era buna din ceramica) acelea costa pana in 100lei, putine costa peste100lei. Cele din supermarket pana in 50-60 lei cu marca "anonima" sa zic asa nu sunt bune si poti avea surpriza de a'ti arde parul. Inainte de a te intinde(orice placa ai folosi) foloseste o crema speciala pentru protectia parului la caldura(eu am de la londa de la salonul de coafura si a costat in jur de 50lei, daca nu esti dispusa sa mai cumperi si o crema poti folosi ulei de, masline) Bafta!

| tpuu a răspuns:

Pana in 100 lei.happy

| music4ever a răspuns:

Eu am 2 placi, una ieftina care a costat 20 lei, exista si mai ieftine
Dar cele mai bune sunt dijn Ceramia, este a doua mea placa, si facce si buclehappy

Succes!

| Phantasmagoria a răspuns:

Cele mai proaste sunt ieftine, care ard parul foarte tare, aproximativ 20-30 de lei. Sunt si cu 50 60 de lei, dar cele mai bune care sa aiba ceramica si butoane de reglare a temperaturii pot fi peste 100 de lei.

| Smiiilee a răspuns:

POate depasi 100 de lei te asigur eu am o placa, cu 120 lei sau mai mult nu stiu exactlaughing) de acum ceva timpwinkingtongue te sfatuiesc sa nu iti iei din acelea de la 20 30 40 90 lei ca nu sunt bune de nimichappyhappyhappy

| kiddo_2170 a răspuns:

Depinde...eu am placa de 200 lei si nu e buna de nimic
nu conteaza pretul, ci calitatea

| ღAleKrissღ a răspuns:

In jur de 50 lei :X

| Yukidaruma a răspuns:

Depinde de care doresti si de unde o iei, cea d ceramica este cea mai buna
eu am dat 70 de lei pe a mea (bani noi) si este de ceramica foarte buna
acum depindede care iei si de undewinking

| OaNa112 a răspuns:

Cea mai ieftina e la billa la 19 leiwinking