| SwettyCat a întrebat:

Voi cum va faceti peeling?

Răspuns Câştigător
| CrissuCristina a răspuns:

Ma demachiez, chiar daca nu am fost machiata, apli crema peeling pe fata, iar dupa ce isi face efectul indepartez crema peeling cu un servetel, aplic o crema post-peeling timp de o luna, doua zile pe saptamana.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| coxicool99 a răspuns:

Pentru ca tenul tau sa aiba mereu un aspect proaspat, e nevoie sa-l"cureti"regulat de celulele moarte.particulele exfoliante actioneaza singureasa ca e suficient sa masezi usor! Cuvantul"peeling"provine din engleza si inseamna a coji, a curata.Indeparteaza stratul de celule moarte de pe suprafata pielii, permitandu-i acesteia sa se oxigeneze mai bine si sa scape de toxine. Exfoliant pe baza de caise(Fflormar, 14 lei);-se face saptamanal-pentru tenul obosit si tern-pentru toate tipurile de ten-Acest preparat pune circulatia sangelui in miscare si face pielea mai luminoasa. Obtii un preparat foarte eficient amestecand putin ulei de maslinecu zahar.Pentru scrub, foloseste zahar tos si nu pudra-Este cea mai profunda forma de peeling si se realizeaza exclusiv la saloanele cosmetice.Acizii din fructe au exfolianti puternici! Peelingul chimic duce la reinnoirea straturilor de piele.Acnee--pete si cicatricii lasate de acnee-depigmentarea-----Acizii din fructe sunt foarte eficienti in exfolierea pielii.Ananasul este un adevarat fruct miracol.Acizii din fructe suntmolecule a caror actiune chimica are scopul de a innoi pielea.Peelingul stimuleaza reinnoirea celulara a pielii, iar rezultatele sunt vizibile in scurt timp:-Pete inchise la culoare-Acnee-Ten obosit-Desi acnezii din fructe sunt bine toleranti la piele, trebuie sa fii atenta la ingriedentele pe care le folosesti.

| FoxyFox19 a răspuns:

Eu pentru peeling corporal aleg combinatie de zat de cafea cu tarate. Dupa parerea mea e foarte bun si sper sa te ajute si pe tine.