| AndreeaRullz a întrebat:

Voi va machiati la scoala?(exemplu va rog)

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Eu da. dar nu foarte strident iti dai seama.strugurel putin roz pe buze, rimel, creion de ochi si cateodata ma mai dau si cu tus cand am chef.
tu?
te pup:*

22 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dahappy Dar nu foarte stridentwinking
Cu putin rimel si creion de ochi big grin
Nu obisnuiesc sa ma dau cu machiajwinking

daniela
| daniela a răspuns:

Nu cred ca e cazul, poate doar un unsor contur al ochilor cu creionul

| Hmmmm a răspuns:

Dap...nu f strident...cu contr d ochi putin rimel si un balsam d buze sau un gloss e suficient

| OanaG a răspuns:

Da... dar nu foarte strident, de exemplu am una in liceu care vine ca o "pitzi"...eu folosesc putin fond d ten si imi conturez ochii cu dermatograf! Tu?

| n0name a răspuns:

Da...cand am timpbig grin.Folosesc un anti-cearcan, pudra, rimel, un gloss bun pentru buze, putina vaselina cosmetica, putin creion si fard de pleoape neutru. tu te machezi?

| Silvia a răspuns:

Nu.Doar foarte rar, cand ma apucalaughing. La varsta mea nu am nevoie de machiaj, ma imbatraneste.happy

| vintageheart a răspuns:

Am 12 ani si ma dau cu farduri neutre.cum ar fi bej care doar sa faca o culoare mai frumoasa la ochi si strugurel.

| AdaIoana18 a răspuns:

Da eu ma machiez ma dau cu luciu de buze, rimel si fond de ten aceste 3 lucruri nu lipsesc din trusa de machiaj.

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Hi! Eu imi dau cu putin rimel, gloss, cu putin fard roz pe la ochii, fond de ten si gata.happy

| chrissi a răspuns:

Da, dar discret: balsam de buze, corector anti-cearcan si creion de ochitongue

| ZuuZaaA a răspuns:

Da. dar foarte putin.De obicei la scoala folosesc un pic de luci de buze, si putin rimelbig grin

| bianka_7238 a răspuns:

Eu nu ma machez doar rar

| Doa'Do a răspuns:

Nu.Nu ma machiez.Nu am de ce.Nu ma machiez decat la petreceri sau cand ies in oras, dar discret.Doar pentru poze ma machiez mai mult.

| bianca17_5869 a răspuns:

Da.fond de ten, creion negru.rimel si putin fard de pleoape http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......stescu.jpg

| bianca17_5869 a răspuns:

P. S in 2010 se poarta machiajul strident.adica mai mult fard, mai putin rimel (sau gene false). si revine in top culoarea rosie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta mea, nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu doar cu un strugurel. un balsam roz... nu mai mlt :d.

| ariana_2986 a răspuns:

Pai...eu ma machez astfel la scoala: cu un gloss(cand e mai cald) sau ceva solid(cand e mai frig), dar care sa nu fie strident.bineinteles rimel, fond de ten i putin fard bej sau apropiat de culoarea pielii.

| annie23 a răspuns:

Da.nu chiar cum merg in club, putin fond de ten, rimel si gloss...ca nah...scoalasmug

| olla a răspuns:

Cum sa nu... logik ca ne makeiam la scoala. Ex: remel un contur negru si putin fard...depinde si de dispozitzie