| DaciaRomania a întrebat:

Voi vă îmbrăcați duminica un pic mai elegant acasă, decât în restul zilelor? Sau nu? De exemplu?

14 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu.Acum am aceleași haine ca in timpul săptămânii.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu crezi ca "duminica" tine cont de vreme?
La naiba cu imbracat elegant la +40 de grade, pantalon scurti si maieu, ca lesinam naibii de caldura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pijama că doar e zi libera.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am aceleasi treninguri de stat prin casa, indiferent de zi. Poate de sarbatori mai bag cate ceva nou sau o idee mai elegant, dar tot spre trening.
Cand ies din casa sunt mai mult sau mai putin elegant, in functie de zi si de destinatie.

| dullcat a răspuns:

Acasa ma imbrac cat se poate de comod si casual, in niciun caz elegant.

| johnnny123 a răspuns:

Nu, pentru că nu trăiesc în secolul XVIII, să am "haine de duminică". Mă îmbrac mai elegant dacă merg într-un loc care necesită o ținută mai elegantă, nu pentru că e dumincă.

| ReddY25 a răspuns:

Doar dacă e nuntă happy

| Nirvanaaa a răspuns:

Sunt acasa, nu am de ce sa mă îmbrac mai elegant. Sunt ca in toate zilele. Cât mai comod.

| ALM2000RO a răspuns:

Fiind în casă, rămân îmbrăcat casual, adică în pijamale big grin
Nu văd de ce m-aș îmbrăca elegant în casă laughing

| Darius50boss a răspuns:

Când merg la biserică atunci

| ShREKT a răspuns:

Nu, acasa sunt mereu in haine comode, indiferent de zi. de asemenea fac curat, spal si orice e necesar fie ca e duminica sau alta zi. stiu ca multi nu spala sau nu fac anumite lucruri din cauza la ceva chestie tampita cu Dumnezeu laughing dar atunci tot asa nici nu ar trebui sa se lucre la job duminica. in concluzie, nu, nu ne imbracam mai diferit acasa daca e duminica

| Davidutzz a răspuns:

Ma imbrac elegant daca e o festivititate sau merg la shopping etc...