| LostInHell55 a întrebat:

Vopsirea repetata a parului cu vopseaua permanenta il afecteaza intr-un fel?

6 răspunsuri:
| LostInHell55 explică:

Semipermanenta *****

| J0B0MAT a răspuns:

Normal ca il afecteaza. Vopseaua arde parul.Incearca sa te vopsesti cu henna.E adevarat ca nu are o gama atat de variata de culori, dar e mult mai sanatoasa pentru par.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, cea permanenta mai mult decat cea semipermanenta. Dar daca ai grija de parul tau si nu il vopsesti exagerat de des si iti tunzi varfurile regulat, nu v ei avea probleme.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Am auzit ca arde si/sau usuca parul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si la ce iti supui parul, daca mai folosesti si placa intre timp sau daca ai grija sa folosesti masti hranitoare. In orice caz, vopseaua ca ataree agreseaza parul. Ca e permanenta sau semi-permanenta diferenta e ca a doua se scurge mai repede dar tot acelasi drac e, tot afecteaza parul pentru ca distrugerea pigmentului natural nu se poate cu mai mai si sa ramana asa. Pot sa-ti recomand sa incerci vopseaua l'oreal casting creme gloss, lasa parul fin, stralucitor si arata foarte bine dar tot trebuie sa il ingrijesti si sa folosesti o data la doua saptamani o masca cu ulei de masline si ulei de cocos.

| naomica28 a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta, dar iti sugerez sa nu pui vopsea permanenta pe par ca il afecteaza