| DidiChanx3 a întrebat:

Vreau o dieta usoara care sa ma ajute sa slabesc vreau sa stiu ce trebuia sa manac dimineata la amiaz si seara ( cina o iau de obicei la 7-7:30 dar se mai intampla sa o iau si pe la 9 dar atunci manac putin si de bicei fructe ) iar dimineata manc ori carne cu piure ( de obicei duminica si luni )
iar in restul zilelor depinde alteori oua alteori cereale deci cam atat dau Fuuunda mare de toot puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nevoie de un anumit program,ci doar de o alimentatie sanatoasa si echilibrata si de un program regulat de exercitii fizice.
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea, nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie(are si ea rostul ei), ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare pe zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Apucă-te serios de sport , și creează-ți un program inspirat!
Fă în fiecare dimineață câte 20 de abdomene și 20 de genoflexiuni , și dacă-ți permite timpul,jogging! El este cel mai important , fiindcă te ajută să slăbești uniform.
De asemenea, ai grijă să nu faci exces de dulciuri ,alimente grase , prăjeli , etc.,etc.
Seara , nu mai mânca absolut nimic după ora 6 pe.m.
În cazul în care se întâmplă să-ți fie foarte foame , mănâncă un fruct.
Nu uita să repeți procedeul cu abdomenele/genoflexiunile și seara. Când te obișnuiești să faci câte 20 cu 20 , mărește numărul lor, însă nu brusc pentru că vei face febră musculară.
Baftă!

| Girldxx a răspuns:

- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.
Toti spun ca merge, nu stiu sigur:-s.

| Scumpilici21 a răspuns:

Bunahappyuite eu una acum 3 luni pot spune ca aveam celulita pe fund si pe abdomen.si am hotarat de capu meu sa spun asa sa imi creez o dieta.si iti spun ca este usoara, poti manca orice dar in cantitati mai mici si mult sport si rezultatele se vad...
Uite dimineata mananca niste paine cu gem si ceai.sau un ou fert...
La pranz poti manca o supa sau ceva lichid si pe langa felul doi iar seara incearca sa mananci inainte de ora 6... orice vrei tu dar dupa fa abdomene flotari si exercitii...iti spun ca eu asa fac si se vad rezultatehappybafta

| IrinaaXd a răspuns:

Dimineata: ou/2 felii sunca/2 feliii branza usoara/ cascaval + legume (ce vrei tu...dar nu exagerat)
peste 3/ 3 ore jumatate ore: Un/2/3 fruct/e
peste inca 3 ore/ 3 ore jumate (pranz): piept de pui la gratar (care slaba la gratar) + salata (ATENTIE : NU CARTOFI!)
peste inca 3 ore: fruct
peste inca 3 ore: iaurt

| IrinaaXd a răspuns:

Carne slaba*