| MissAnneMary1 a întrebat:

Vreau sa imi decolorez parul dar natural. Am citit ca ceaiul de musetel ajuta la deschiderea părului, la fel si oțetul de mere si praful de copt. Imi puteti spune daca la voi a funcționat asta? Sau altceva.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Mușețelul nu ți-l face blond, ci ți-l deschise cu un ton mai deschis. Șamponul Klorane cu mușețel atât și balsamul este bun pentru nuanțarea parului, deschizand-l.
Totul depinde și de culoarea parului tau, dacă ești bruneta, foarte greu e să poți observa o deschidere a parului.
Mai multe trucuri https://edamagazine.ro/......-vopsesti/

| MissAnneMary1 explică (pentru MihaelaDart):

E destul de evident ca nu o sa mi-l faca blond, eu vreau doar o nuanta mai deschisa decat cea pe care o am acum. Multumesc pentru recomandare!

| biancaebar a răspuns:

Iti recomand samponul johnson's baby chiar functioneaza!

| Seimy a răspuns:

Decât să te dai cu tăte câcaturile dai 15 lei pe un decolorant

| MissAnneMary1 explică (pentru Seimy):

Prefer să rămân cu par si sa folosesc " tăte câcaturile" decât să fiu cheală si cu 15 lei pierduti. Multumesc pentru răspunsul dat strict la întrebarea pusa de mine.

| Seimy a răspuns (pentru MissAnneMary1):

Pai cred si eu că un decolorant la 15 lei, că te lasă cheală. La fel și cu alimentele puse în cap. Dacă ar exista o metodă minune ar folosi-o o mare majoritate. Dacă chiar îți dorești o nuanță mai deschisă. Ceea mai bună metodă e sa mergi la un salon pentru cele mai bune rezultate si cea mai buna metoda. Sau sa îți iei pe riscul tău o vopsea pe nuanță pe care o vrei, însă de preferat cât mai bună.