| catalinnnna a întrebat:

Vreau sa imi fac a 2 gaura in urecehe. e periculos daca imi fac singura acasa cu acul?

12 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Daca ai grija cum umbli scapi, adica trebuie sa tii cercelul in spirt cateva zile, acul la fel, freci urechea cu sare sau dai cu parfum

| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine te duci la un salon, ti se poate infectawinking.

| Sinedd a răspuns:

Da e periculos, nu incerca!

| anonimathebest a răspuns:

Normaaaaaaaaaaaaaal! Tu nu gandesti, mai bine te ducai sa-ti faca cu pistolul

| eu_1628 a răspuns:

Si eu mi-am facut a doua gaura la un magazin de bijuterii ...si nu mi s-a infectat.

| HaHa_8983 a răspuns:

Stiu ca in ureche doar rau cu acul. Eu mi-am facut cu un cercel putin mai ascutit. Am dezinfectat cercelul cu spirt si am facut gaura. Pe mine nu m'a durut.happy. Si nici nu mi-a curs sange.happy.

| ĄĿiŒ a răspuns:

O prietena si-a facut la un magazin de bijuterii din Iasi si nu a durut deloc, i-a facut cu "pistolul"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la farmacie si cumperi o branula. si nu o sa ai prbl... eu mi-am facut 3 in ureche, 1 in spranceana si 1 in limba la care m-am chinuit de m-a luat naiba...in limba mi-am facut prima oara la salon si s-a infectat si dupa 1 luna mi0am facut singur si nu am avut nicio prbl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o tampenie sa tii acu/branula in spirt daca o cumperi noua si este sterilawinking deci nu are nicio trebuie. cu cercelu da... si nu cateva zile. e de ajuns sa il dezinfectezi.deci nu mai dramatizati atat

| aty91 a răspuns:

Trebuie sa ai grija caci ti se poate infecta.

| dalyna_2925 a răspuns:

Nu eu i am facut fratelui meu acu 2 luni a doua gaura in ureche si nici nu l-a durut.,, cu acul de seringa''

| arina_8223 a răspuns:

Cel mai bine e sa te adresez la un salon...deoarece niciodata nu se stie urmarile.Desigur sunt cazuri cind poti singurica sa-ti faci.insa mai bine sa nu risti...