| artista96 a întrebat:

Salut happy acum 2 zile mi-am facut o gaura in urechea dreapta pe langa cea care o aveam de cand eram mica, vreau sa stiu daca se va infecta si cam in cat timp?, mi-am facut-o singura acasa ( inainte sa imi fac gaura am tinut acul si cercelul putin in alcool sanitar ). Vreau si cateva sfaturi pentru a preveni infectia si a mi se vindeca repede happy. Vreau cat mai multe raspunsuri :* mersi >big grin

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Trebuie sa folosesti dezinfectant, sa speli locul cu apa curata, cu sapun, lucruri banale. Si chiar si fara asta, sistemul tau imunitar face singur fata, daca este antrenat ( daca faci buba des happy ).

| Nicole a răspuns:

Buna.
Sa nu scoti cercelul vreo 2 luni, ca va sangera.In rest, dezinfecteaza cu alcool sanitar 2 ori la saptamana e ok.
Succes si sanatate.