| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să îmi dau gaură în ureche! De ce am nevoie? Am auzit că cel mai bine este cu acul. Subliniez că mi-am m-ai dat singură gaură. Nu este prima! Fundă!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cel mai simplu este sa o dai direct cu cercelul. Ai nevoie de un cercel, din acela drept, care se incheie in spate cu un fel de cheita (sigur stii despre ce vorbesc). Il asculti la capat cu o p.ila de unghii (da, TPU cenzureaza un asa cuvant inofensiv!), dezinfectezi cu spirt locul in care iti faci piercing-ul si cercelul, apoi treci la treaba. Il tii in jur de 2-3 saptamani, apoi il poti inlocui cu orice cercel doresti. Intre timp, daca se inflameaza, poti folosi o crema antibacteriana, cum ar fi Tetraciclina sau, in cazurile mai grave, ulei esential de Tea Tree (arbore de ceai), daca vrei sa scapi de infectie, fara sa fii nevoita sa renunti la piercing. Eu mi-am dat 8 gauri in ureche (si in cartilaj) in felul asa si in momentul de fata nu mai am probleme cu ele.

2 răspunsuri:
| Kitteny a răspuns:

Pai eu am o dilema: daca ti-ai mai dat singura o gaura, de ce nu o poti da si pe a doua la fel?

| KristalPop a răspuns (pentru Kitteny):

Fiindcă am făcut infecţie. De aia! Şi vreau să ştiu un mod mai corect!