| Rx5hnS a întrebat:

Vreau sa imi iau pensule de machiaj noi. Care sunt pensulele de makeup necesare unui kit pentru o amatoare? De unde as putea lua niste pensule accesibile, dar foarte bune? Dau funda

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intereseaza-te in librarii, cauta pensule din coada de veverita.

| Rx5hnS explică (pentru Bula):

Ma referam la pensule de machiaj

| Bula a răspuns (pentru Rx5hnS):

N-ai specificat pentru ce-ti trebuie.
Amatoare sunt la pictori, la machiaj e nevoie de profesionisti tongue

| Lioana a răspuns:

La IPB gasesti materiale pentru tot felul de arte, unele sunt si la bucata si la set.

| Rx5hnS explică (pentru Lioana):

Intrebarea era despre pensule de makeup. Am modificat ulterior. Dar mersi pentru recomandare.

| wonderwoman123 a răspuns:

Pensulele de la morphe sunt ff bune si accesibile. Le gasesti pe beauty bay

| NicoleEazi a răspuns:

Nu stiu care este bugetul tau dar pot sa iti spun un lucru pensulele de la jessup sunt bestiale, le-am cumparat la reducere la 50 lei 10 bucati de pe pinkpanda si sunt identice cu pensula ce o am de la real techniques pe care am dat 50 lei

| andreeabobo a răspuns:

Daca ai cum, comanda dupa ebay.
Jessup sau Morphe sunt ok, dar si no name. Incearca sa iei un set cu pensule pentru ochi si unul cu pensule pentru fata. Sa citesti bin descrierea sa vezi din ce sunt facute etc si reviewuri de la utilizatori ca sa iti dai seama cat de bune sunt,