| HKloveNY a întrebat:

Vreau sa ma bag in solar dar nu stiu cat de bine este pentru pielea mea, adica am cateva alunite si am si pistrui. Cateva sfaturi?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă dermatologul înainte și aplică cremă fotoprotectoare.
Pa, pa.

| IrinaAniri a răspuns:

Solarul est o mare tampenie, mai ales daca ai alunite. dar iti spun o greseala pe care multi oameni o fac: pun plasturi pe alunite iar dupa solar le dau jos. cea ma mare prostie, pentru ca dupa aia soarele o sa se concentreze pe zonele nebronzate si iti poate provoca (virgula) cancer de piele, iti recomand sa te bronzezi natural

| antonescu321 a răspuns:

Nu este pre bine pentru ca poti face alte boli de la acele alunite expuse la soare.

| DarkyChan a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un consult dermatologic la care de abia dupa vei putea sau nu sa mergi la solar desi eu as spune ca nu e prea bine sa te duci la solar daca ai alunite aceste putand provoca boli...