| anca_8880 a întrebat:

Vreau sa ma fac roscata si parul meu natural este brunet. ce gama de vopsea sa folosesc pentru a prinde mai bine pe par?

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Ca o culoare mai deschisa decat cea actuala(naturala) sa fie realizata profesional, trebuie intai ca parul tau sa aiba transparenta. Intai va trebui sa-l decolorezi cu pudra (in caz ca esti vopsita foloseste decapaj, distruge doar pigmentul fals). Rosu este o culoare intensa, poti proba cu acuarela lichida: pune intr-un vas mic negru, apoi pune rosu si amesteca. Apoi pune in alt vas portocaliu/galben si peste pune rosu si amesteca. Diferenta este evidenta, cam asta se intampla si cu pigmentii parului tau happy

| anca_8880 explică (pentru elenyss):

Si daca imi decolorez tot parul nu o sa mi'l stric?

4 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Odata ce i-ti vopsesti parul i-ti asumi responsabilitatea sa-l faci sa arate ca inainte de vopsea,si anume folosind foarte mult masti si tratamente. Odata vopsit, parul isi pierde proprietatile... Daca il decolorezi, o sa ai dubla -distrugere.Decolorantii contin metale grele si asta ataca nu numai parul,ci si pielea(intra in piele si modifica proprietatile acesteia).Eu am folosit si pudra decoloranta,si vopsea cu pudra, si vopsea simpla, si testandu-le pe toate am ajuns la concluzia ca cel mai dur cu parul meu a fost decolorantul si decolorantul+pudra.Ramane la aprecierea ta ce alegi,in cazul tau ai nevoie de o decolorare prealabila deoarece f greu iese negru din par.Iar daca totusi nu te decolorezi, te sfatuiesc sa alegi cel mai deschis rosu, ca sa se vada cat decat schimbarea.Mult succes:*

| Skat3r a răspuns:

Londa color!:*

| Ralukutzaa a răspuns:

Londa color (rosie)