| mikyana a întrebat:

Vreau sa-mi fac parul' cu peria rotativa si nikiodata nu mi-a iesit cum trebuie sa-mi fac?

Răspuns Câştigător
| LeylaLeyla a răspuns:

Lasa-l sa se usuce doar pe jumatate apoi pieptanat bine, il inparti in mai multe suvite nu foarte groase dar nuci foarte subtiri le prinzi sus cu clipsuri separate apoi fiecare suvita in parte o intinzi cu peria de la radacina spre varfuri insistand pana can se usuca parul si ca sa-i dai si volum, in timp ce intinzi, intinzi in sus nu in jos sau lateral ( il culca ). Repeti cu fiecare suvita in parte la fel iar la final finisezi putin cu placa ( putin ulei de par la varfuri daca sunt despicate ii va da un aspect mai sanatos ).
Asta daca il vrei intins, lucios si cu volum laughing

3 răspunsuri:
| LeylaLeyla a răspuns:

Mikyana, pentru bucle i-ti recomand un ondulator si putina spuma aplicata pe fiecare suvita. Din preia rotativa nu vei reusi sa-ti faci bucle ci doar eventual putine onduleuri perfecte sau varfuri intoarse in interior sau in exterior sad ( si care oricum nu tin foarte mult daca nu aplici spuma sau fixativ ).
Eu fo; osesc peria rotativa odata la trei zile can ma spal pe cap dar pentru par intins si cu volum cum am scris in primul mesaj ( este indispensabula pentru mine aceasta perie rotativa ).

| LeylaLeyla a răspuns:

Multumesc happy

| mikyana explică:

Vreau bucle nu alktv