| Anndree3aaaa a întrebat:

Vreau sa-mi fac un tatuaj cu un text,si nu am nici o idee, astept pareri. Funda

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Pentru inceput uite un site cu modele pentru tatuaje http://www.modele-tatuaje.ro/
`
Learn from yesterday, Live for today, Hope for tomorrow
`
Carpe Diem
`
Angels die too (Si ingerii mor)
`
Infinity (si poti face din codita Y-ului semnul infinitului)
`
Numele tau in diverse litere (chinezesti, grecesti)
`
Amor vincit omnia (=dragostea invinge totul)
`
poti cauta si pe Facebook profilurile unor saloate de Tattoo&piercing, unde au mai multe modele si iti poti alege ceva. Eu sper ca ti-am dat o idee mica, pa pa!

| Anndree3aaaa explică (pentru znstr):

Super ideea cu"infinity" si "dragostea invinge totul" ma reprezinta.multumesc mult mult!

| znstr a răspuns (pentru Anndree3aaaa):

N-ai pentru ce, ma bucur ca ti-am dat o idee. Merci si eu de funda :* poate ne arati si tatuajul cat de curand.

8 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Live your life

| Alexutza25 a răspuns:

Dacă tu nu ai nici o idee în materie de ce tatuaj ai vrea să îţi faci mai bine nu ţi-l faci. Degeaba îţi scrii pe spate "Cerul e albastru" dacă pe tine chiar nu te reprezintă,plus că după un timp de plictiseşti. E ca şi o pereche de blugi. Azi ţi iei, peste o săptămână vezi alţii mai fain, şi te plictiseşti de ăia.
Deci nu îţi fă tatuaj doar de dragul de a avea. Gândeşte-te mai bine şi caută ceva ce te reprezintă, sau poate ai trecut printr-un moment în viaţă, şi înseamnă foarte mult pentru tine.

| FllorinaFlory a răspuns:

To live is to love.

| Giiee a răspuns:

1. Art never come`s from happines
2.After rain come`s sunshine
3.There is always hope
4.All good things are wild and free
5.Mama told me not to wast my life she said spread your wings my littel butterfly
6. Love never dies!
7. Fall seven times stand up eight!
8.Belive in yourself
9.If you don`t live for somthing your die for nothing!
10.Always remember ho you are!
11. Loves come back to you!
12. Everything has beauty but not everyone sees it!
13.Free yourself!
14.Belive in your dreams!
Funda!?puppy dog eyes

| Anndree3aaaa explică:

Multumesc tuturor pentru ideei!