| Mov10 a întrebat:

Vreau sa-mi pun un cercel in buric, cum si cu ce asi putea sa-mi fac singura gaura(sau sa pun pe altcineva sa-mi faca dar vreau sa stiu cum si cu ce)
pls FUNDA!

3 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEau:*
pai se face cu branula speciala pentru pierce in buric, sincer trebuie sa ai incerdere in pers care ti`l face deoarece poate sa il faca stramb...sau in cel mai rau caz sa ti se infectezeI don't want to see
bye;*

| LadyGA a răspuns:

Buna! ai grija cu asta, cine ti-l pune, pentru ca e mai indicat sa mergi la un salon autorizat, e destul de periculos in buric. persoana resp trebuie sa se priceapa foarte bine. trebuie sa ai cater, e mai bine decat ac. trebuie ca tot sa fie sterilizat si trebuie sa anesteziezi zona, e dureros. nu se compara cu cel din ureche sau buza. nu ai voie sa dormi pe burta timp de 2-3 saptamana, trebuie sa ai grija sa nu se infecteze, nu ai voie sa porti din aur sau argint cel putin o perioada.foloseste xilina ca anestezic, iar de ti-l faci singura, foloseste un ac mai gros sau cater.cel mai dureros este cand schimbi inelul medicinal cu unul de buric, pentru ca cel din urma este mult mai gros (in cazul in care e facut cu pistolul, daca e cu acul iti pune direct cercelul de buric).o alta solutie este sa iti faci gaura la un cabinet de analize! bafta!

| xAnDrAx a răspuns:

*-Buna...pai nu face prostia sa lasi pe cineva sa iti faca...te poti infecta si sa ajungi la operatiehappy Lasa un doctor fiindca acel ac cu care vrei sa iti faci gaura poate fi infectatsad Bft