| SexySpeed456 a întrebat:

Hi! Dau fundita. Intrebarea este pentru fetele care si-au facut gauri in buric.

Vreau sa-mi pun un cercel in buric, si am auzit ca la Kaufland se fac gauri in buric. Nedumerirea mea este: cand iti faci gaura trebuie sa-ti aduci singura cercelul sau il cumperi de acolo? Sau pur si simplu platesti doar pentru gaura si cercelul ti-l da asa fara sa platesti?

Msik de ajutor.

8 răspunsuri:
| anonima_4990 a răspuns:

Cum sa-ti faci la kaufland?straight face
Eu zic sa te duci la un salon ...platesti si gaura si cercelul

| Raisa a răspuns:

Poate ca e la fel ca si cand mergi sa-ti gauresti urechile.platesti doar cerceii iar gaura tio face doar asa dar faza e ca in buric e mai greu poate iti va cere bani, nu stiu sigur deoarece necesita mai multa atentie si mai multa munca.

ByE byE :*`

| BingBang :D a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa mergi la un magazin specializat mai ales pe acest lucru, unde se lucreaza cu lucruri sterile, nu ca n-ar fi si la kaufland parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti macar ce e kaufland?laughinglaughing e un magazin alimentar, un hipermarketlaughingrolling on the floorMai bine te duci la un cabinet de pears&tatoo.Eu am avut si l-am scos pentru ca ma deranja.Oricum.La un cabinet specializat platesti si gaura si cercelul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare sa nu iti faci niciodata ca vara mea si a facut si a durut-o 4-5 luni asa ca nu e bine sa nu ai bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna:*. eu tot in kaufland mi-am dat gaura dar in buza si cercelul mi l`au dat de acolo cel medicinal si eu am platit numai gauratongue

| SexySpeed456 explică:

@Ancutzzza, da stiu ce este Kaufland si daca nu stiai are si raioane pentru dat gauri in buza, spranceana, buric si ureche. Si raion pentru electronice.winking Nu e numai hipermarket "alimentar". Asa ca nu mai vorbi fara sa stii!winking

| ioana_2176 a răspuns:

Iubita eu iti recomand sa ti-l faci acasuca... Asa este mai sigur daca folosesti ac sau branula sterila si sa ai in preajma ta apa oxigenata. PROCEDEZI ASA:te speli pe maini mai intai cu spirt si dupa cu apa oxigenata; bun ai trecut de prima etapa-2 dezinfectezi locu unde ai sa pui cercelu- 3 te duci la farmacie si iei o fiola de xilina si iti faci o anestezie locala langa buric nu iti trebuie mai mult de 2ml numai bine te tine anesteziata in perioada in care iti faci cercelu -4 sa zicem ca ai trecut faza cu facutu anesteziei, deznfectezi locu si lasi 5 min dupa injectie -5 iei acu da sa fie de ala gros si iti dai gaura deci as baga mana in foc ca nu o sa te doara deloc cand bagi acu- 6 dupa ce ai facut gaura iti pui pisu (nici acum nu doare) 7 ca sa fii sigura iei o seringa cu ac fara ac cum vrei si pui apa oxigenata pe langa cercel 8 la uram pui un conpres cu rivanol si iti bandajezi piercingu. Da nu uita foloseste totu steril iar la anestezie ai grija sa nu bagi acu prea adanc este indicat sa folosesti o injectie de 2 ml ca are acu micut si il bagi pe jum... Eu acasa mi l-am facut